ورود/ثبت‌نام
پرتفوی حرفه ای

پرتفوی حرفه ای

@g_1155499955

تعداد دنبال کننده:2
تاریخ عضویت :۱۳۹۹/۲/۲۰
شبکه اجتماعی تریدر :refrence
بورس
169
1
رتبه بین 8246 تریدر
0%
بازدهی ماه اخیر تریدر
(میانگین بازدهی ماه اخیر 100 تریدر برتر :4.6%)
(میانگین بازدهی ماه اخیر شاخص کل :0.6%)
قدرت تحلیل
4.3
10000تعداد پیام
فیلتر
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
خرید،بنیادی،پرتفوی حرفه ای
🎯#غچین ✍🏽 غچین به تازگی خط تولید تن ماهی رو هم به بهره برداری رسونده که در دوره فروش آزمایشی هست و از فروردین احتمالا به فروش شرکت اضافه میشه. شرکت امسال دو خط تولید رب و تن ماهی رو بهره برداری کرده که تا حدودی تاثیرش رو در فروش و حاشیه سود شرکت گذاشت در پاییز. از سال آینده به ظرفیت کامل میرسه و رقم فروش و سود شرکت بیشتر تغییر میکنه. ✍🏽 از نظر نموداری هم خیلی واضح در روند بلند مدت یک الگوی پرچم تشکیل داده که در صورت خروج از این الگو رشد قابل توجهی داشت. در چارت کوتاه مدت هم این چند وقت در حال تکمیل آخرین بخش از اصلاح ۳ ساله خودش بود و بین ۵۰۰ تا ۵۷۰ در نوسان بود. خروج از ۵۷۰ یعنی شروع یک رشد بزرگ و پر شتاب برای سهم. حمایت مهم سهم هم کماکان محدوده ۴۴۰ تا ۴۶۰ هست که بازار تا الان اجازه نداده زیر ۵۰۰ تومان زیاد دوام بیاره. بنظر این سهم یکی از پربازده ترین و پدیده های سال آینده بازار باشه با این وضعیت فاند و نمودارش که الان داره با مارکت ۱۰۰۰ میلیارد تومان و قیمت ۵۰۰ تومانی معامله میشه.
نوع سیگنال: خرید
۱۴۰۲/۱۲/۱۹
قیمت لحظه انتشار:
۵٬۷۵۰
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
خرید،بنیادی،پرتفوی حرفه ای
🎯#وساخت ✍🏽 گروه ساختمانی طی چندماه اخیر اکثرا ۲-۳ برابر شدند اما یکی از معدود سهم های این گروه که تقریبا میشه گفت هیچ رشدی نداشته و از گروه خیلی عقب هست ، وساخت بوده ! ✍🏽 از نظر نموداری در حال تکمیل یک الگوی اصلاحی بلندمدت بوده که تقریبا در انتهای آخرین شاخه قرار داره و در صورت هرگونه برگشت میتونه به سمت سقف ۳۳۰-۳۵۰ تومان و در صورت شکست سقف به سمت ۴۵۰-۴۶۰ تومان حرکت کنه. ✍🏽 از نظر بنیادی هم تقریبا تمام پرتفوی سهام شرکت که شامل ثنوسا ، وثنو ، ونوین و ... هست رشد قابل توجه داشتند. در مورد ارزش روز دارایی های سهم در یک پست جداگانه صحبت کرد.
نوع سیگنال: خرید
۱۴۰۲/۱۱/۱۷
قیمت لحظه انتشار:
۲٬۲۸۵
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
،بنیادی،پرتفوی حرفه ای
🎯#خکار ✍🏽گزارش شش ماهه ایرکا پارت پویا،زیر مجموعه خکار راهی کدال شد و سود خالص شرکت با جهش خیره کننده 126% به رقم 35.8میلیارد تومان رسیده! این رشد سود کاملا عملیاتی بوده و امسال با سود سرمایه گذاری حدود 100میلیارد تومان سود خالص داشت که با تقسیم سود 60%در مجمع،حدود60میلیارد تومان در گزارش 12ماهه به سود خکار اضافه شد. یعنی به ازای هر سهم خکار17الی20 تومان! ✍🏽 خکار در بهار73ریال و درتابستان با رشد قابل توجه به 339ریال سود خالص رسید و نسبت به سال گذشته رشد 200%سود خالص رو تجربه کرد! در نیمه دوم سال حدود 50تومان سود خالص داشت که علاوه بر این سود سرمایه گذاری رو هم در گزارش 12ماهه شناسایی میکنه که حدود 17الی 20تومان هم از این محل به سود شرکت اضافه شد.بنابراین مجموعا امسال حدود 100تومان سود خالص داشت و با قیمت امروز نسبت P/Eسهم حدود 4-4.5 واحد هست! ✍🏽کل ارزش بازار شرکت 1600میلیارد تومان هست و با این مارکت کپ کوچک و رشدی بودن سود شرکت ،خیلی عجیب هست که با این نسبت P/E داره درگروه خودرویی معامله میشه. بنظر میرسه در این قیمت ها زیاد دوام آورد
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۹/۳
قیمت لحظه انتشار:
۴٬۸۳۰
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
✍🏽آخرین بار که خاطرم هست وضعیت نسبت P/E فوروارد ( یا تحلیلی سابق ) سهم ها در بازار به این سطح رسیده بود ، سال ۹۵ بود ! بطور مثال شما وبملت ، فولاد یا شپنا رو حساب کنید ، میبینید حقوقی ها اگر در همین قیمت ها سهم رو بخرند و با فرض اینکه تا مجمع هم نگه دارند ، بازده (بازده انتظاری)این سهم ها در ۱۲ ماه مالی آتی "بعضا" دو برابر اوراق بود !! ضمن اینکه ما سهم هایی مثل فسبزوا و سدبیر و ... هم داشتیم که گزارشات خیره کننده ای داشتند و جز سهم های بزرگ بازار نیستند ! به بیان ساده تر ، کمتر پیش میاد دست مدیران پرتفو در چینش پرتفو انقدر باز بوده باشه ! ✍🏽مثلا خیلی ساده در مورد فولاد که شش ماهه ۶۵ تومان ساخته ، اگر فرض کنیم نیمه دوم سال هم همین عدد رو محقق کنه و سود سرمایه گذاری هاش رو هم لحاظ نکنیم ، با قیمت ۵۲۰ تومان ، الان P/E سهم برای ۱۲ ماه آتی حدود ۴ واحد هست که یک تقسیم سود مجمع هم در دلش داره که نزدیکی مجمع درصد تقسیمش مشخص میشه. ولی فرضا اگر ۴۰٪ تقسیم کنه ( حدود ۵۰ تومان تقسیم سود مجمع ) با احتساب هزینه فرصت تا زمان واریز ( که فولاد حدودا نیمه دوم شهریور واریز سود رو انجام میده ) با سود نقدی دریافتی و با فرض پر کردن گپ سود نقدی ( که معمولا فولاد گپ سود نقدی رو پر میکنه و دوباره دوستان ایراد نگیرن که چرا گپ سود نقدی رو در بازده آوردی !! ) بازده سهم ( بازده انتظاری ) تا انتهای سال بعد تقریبا دو برابر اوراق بود. ✍🏽وبملت و ونوین هم به همین شکل هستند. امسال وبملت بدون تسعیر میتونه حوالی ۱۱۵-۱۲۰ تومان محقق کنه ( اگر بانک مرکزی مجبورشون نکنه که ذخایر بیشتری بگیرند و با همون نرخ قبلی رشد کنه ) سود تسعیرش هم که میره برای افزایش سرمایه! بنابراین سود عملیاتی ( قابل تقسیم ) وبملت بعد از کسر ذخایر و ... امسال میتونی تا حدود ۵۰-۶۰ تومان افزایش پیدا کنه ( البته باید صبر کرد و دید امسال بانک مرکزی چه رویه ای لحاظ میکنه و این اعداد صرفا بر اساس مفروضات سال قبل هست ) الان قیمت سهم ۴۲۰ تومان هست. با فرض اینکه حقوقی با همین قیمت سهم بخره و تا مجمع هم نگه داره ، با فرض اینکه ۴۰-۵۰ تومان در مجمع بگیره و با احتساب هزینه فرصت تا واریز سود نقدی ، نسبت P/E آتی سهم برای حقوقی زیر ۳ واحد بود !! افزایش سرمایه ناشی از سود تسعیر هم داشت که اصلا اون بخش رو در محاسبات نمیاریم ...
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۸/۱
قیمت لحظه انتشار:
۴٬۵۲۳
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
🎯#بازار #شپنا در شش ماهه یک گزارش خیره کننده داد و ۱۰۱ تومان اعلام کرد. #شتران هم در این گروه چند روز قبل گزارش داد و شش ماهه ۴۵ تومان اعلام کرد که عالی بود. #شاوان هم از گزارشات عالی پالایشی عقب نموند و در حالی که سه ماهه ۲۸ تومان ساخته بود در شش ماهه ۱۸۳ تومان اعلام کرده که گزارش عالی ای هست. از عجایب بازار #فولاد با قیمت تابلوی ۵۲۰ تومانی هست که در شش ماهه بدون سود سرمایه گذاری ها که در ۱۲ ماهه شناسایی میشه ۶۵ تومان اعلام کرده ! دقت کنید با همه هزینه تراشی ها و مشکلاتی که دولت و دلارزدایان ایجاد کردند فولاد چنین گزارشی داده ! در بانکی ها هم که طی چندروز اخیر گزارشات عالی از بانک ملت و سامان و ... دیدیم ! #وبملت با اینکه به شدت رشد هزینه های اداری عمومی بالایی داره اما ۵۲ تومان شش ماهه ساخت و هنوز باید منتظر تسعیر ارز بانکی ها ماند. #سامان هم شش ماهه ۵۳.۵ تومان اعلام کرد که عملکرد مناسبی بود. در این گروه انتظار میره #ونوین هم حدود ۹۵ الی ۱۰۰ تومان محقق کرده باشه ( اگر بلای آسمانی براش نازل نشه ) که جز گزارشات مورد انتظار بازار هست. گزارشات #وتجارت و #وبصادر هم احتمالا بهبود محسوس نسبت به قبل داشت. در باقی گروه های اثرگذار مثل پتروشیمی ها ، هلدینگ ها ، سیمانی ها و ... هنوز گزارشات مهم منتشر نشده اما گزارشات شش ماهه با همه مانع تراشی ها و رشد هزینه ها تا اینجا بطور قابل توجهی مناسب و بالاتر از انتظار بوده. این رو هم باید لحاظ کرد که ما در نیمه دوم سال ، هم شاهد تاثیر رشد نرخ دلار مرجع شرکت ها از ۲۸۵۰۰ به ۳۸۰۰۰ تومان بود که عمدتا بر شرکتهای بزرگی که در بورس کالا با نرخ پایه میفروختند اثر گذاشت. هم احتمال رشد نرخ دلار وجود داره که مستقیما بر تقاضای محصولات و هم بر صنایع کوچک و متوسطی که چندان ملزم به عرضه با قیمت پایه یا تسعیر ارز صادراتی با نرخ نیما ۲ نیستند اثر گذاشت. لذا گزارشات نیمه دوم سال ، به فرض اینکه دلارزدایان صنایع رو مجددا زمین گیر نکنند ، دولت به جیب صنایع دست اندازی نکند ، از آسمان برای صنایع سنگ نبارد و ... پتانسیل این رو دارد که نسبت به گزارشات شش ماهه اول با رشد همراه شود. بازار با این گزارشات منتظر اشاره ای هست برای رشد. باید ببینیم چه زمانی این بستر فراهم شد.
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۷/۲۹
قیمت لحظه انتشار:
۴٬۴۱۲
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
،تکنیکال،پرتفوی حرفه ای
🎯#شاخص #بازار ✍🏽 دو اصلاح مقطعی شاخص در سالهای ۹۶ و بخصوص در سال ۹۷ و بعد از شکست سقف تاریخی ، در نمودار بالا با مربع قرمز مشخص شده. در سال ۹۷ و بعد از شکست سقف تاریخی و رشد مناسب بازار ، روند بازار از انتهای شهریور تا بهمن ماه وارد یک فاز اصلاحی حدودا ۵ ماهه شد ( دقیقا ۱۰۸ روز معاملاتی ) در آن مقطع هم جهش نرخ ارز و سرکوب نرخ توسط دولت با ابزار دلار ۴۲۰۰ تومان و دلار نیما باعث توقف موقت بازار شد. اما از بهمن ماه و پس از حدود ۵ ماه بازار با محرک دلار و سپس رشد نرخ های جهانی مجددا روند جدیدی آغاز کرد. ✍🏽 شباهت زمانی و میزان اصلاح بین روند سال ۹۷ و ۱۴۰۲ به معنی این نیست که الزاما روند مشابهی تکرار شد چون تغییر در متغییر ها و محرک های بازار میتواند بر روند بازار اثرگذار باشد. اما بطور کلی میتوان شباهت هایی بین میزان اصلاح ، مدت زمان اصلاح و دلایل و محرک های اصلاح بین این دو سه مقطع زمانی مشاهده کرد. به همین دلیل چندبار در مطالب قبلی عرض کردم بازار شرایط کلی ای شبیه به اصلاح سال ۹۷ را تجربه میکند. تا امروز حدود ۲۳٪ اصلاح در ۹۴ روز معاملاتی رو تجربه کردیم.
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۷/۳
قیمت لحظه انتشار:
۱٬۴۶۳٬۶۹۹
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
،پرتفوی حرفه ای
#خساپا افزایش نرخ اعلام شد قیمت خوردوهای جدید گروه سایپا شامل شاهین اتومات، ساینا DA-S, ساینا GX, اطلس G , کوئیک GXR براساس نامه شورای رقابت اعلام می گردد.
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۶/۲۶
قیمت لحظه انتشار:
۲٬۵۲۲
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
حقوقی چندروز هست که در چند نماد خاص مثل فولاد و شستا و ... سر خط فروش با اردر های سنگین فروشنده هست و در مقابل کدهای حقیقی بصورت سنگین میخرند ! بعد از ۴۰-۵۰٪ اصلاح و دقیقا روی حمایت های قیمتی مهم !!! بخصوص اگر در تابلوی معاملات فولاد مبارکه نگاه کنید ، این رفتار به وضوح مشخص هست. مثلا امروز از ساعت ۱۰:۲۰ دقیقه تا الان ،  حقوقی تا الان چیزی حدود ۲۵ میلیون برگ سهم رو به پایین و سرخط فروخته که تقریبا بخش عمده ایش رو حقیقی ها خریدند. این مدل خرید حقیقی با این حجم و اطمینان از حقوقی ، یک معنی بیشتر ندارد ! موارد مشابه دیگه ای هم در سهم های دیگه هست. این مورد رو صرفا مثال زدم که ثبت بشه تا روزهای آینده مشخص بشه رفتار کدام طرف درست بوده و این مدل معاملات با چه هدفی اتفاق افتاده.
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۶/۲۶
قیمت لحظه انتشار:
۱٬۳۲۸
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
،پرتفوی حرفه ای
🎯#فولاد #بازار ✍️ قبل از برگشت بازار در تحلیل قبلی عرض شد که نمودار فولاد به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین سهم ها بر شاخص. و سایر سهم ها مثل شستا ، شپنا و ... دقیقا در نقطه برگشت قرار دارند و همین اتفاق هم افتاد. ✍️بعد از رشد موقت قبلی ، حالا مجددا نمودار سهام بزرگ و شاخص ساز بازار بعد از کمی استراحت و اصلاح موقت آماده رشد شده. در نمودار فولاد کاملا این موضوع مشخص هست که بعد از برگشت اخیر و رشد اولیه ، روند به سقف قبلی پولبک داشته و از نظر زمانی هم به پایان اصلاح نزدیک شده. ✍️ بنظر میرسه با اولین موج تقاضا ، سهم هایی مثل فولاد ، شستا ، پالایشی ها و پتروشیمی ها میتوانند فضای بازار را عوض کرده و موج صعودی جدیدی در بازار ایجاد کنند.
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۶/۲۲
قیمت لحظه انتشار:
۱٬۳۳۳
اشتراک گذاری
پرتفوی حرفه ای
پرتفوی حرفه ای
رتبه: 169
4.3
،پرتفوی حرفه ای
🎯#فولاد #بازار ✍️این نمودار فولاد مبارکه هست که بطور مشخص از کمند اصلاح رها شده  و رالی جدیدی رو آغاز کرده. ملی مس ، شستا ، پالایشی ها ، صندوق های اهرمی و تعداد زیادی از پتروشیمی ها هم از نظر نموداری شرایط مشابهی دارند و طی چند روز اخیر با حجم معاملات مناسب از فاز اصلاحی خارج شدند. ✍️ در صورتی که این روند در سهام بزرگ بازار تثبیت بشه و شاخص بالای محدوده 2050-2060 واحد تثبیت بشه ، میشه گفت روند جدیدی در بازار سرمایه شکل گرفته و چندماه آینده میتونه ماه های خوبی برای بازار باشه.
نوع سیگنال: خنثی
۱۴۰۲/۶/۶
قیمت لحظه انتشار:
۱٬۲۸۳
اشتراک گذاری
نمادهای برگزیدهبرترین‌هادنبال‌شده‌ها