#

ممسنی

پتروشیمی ممسنی

+undefined

نظر ات کاربران سهمتو در مورد نماد
#ممسنی

%
%
نظر شما چیست؟

تحلیل براساس تلگرام

تمامی پیام های تریدرها در تلگرام، راجع به#ممسنی جمع آوری شده
و .سیگنال های خرید و فروش آن با هوش مصنوعی مشخص می شود


جذابیت فروش
نسبت به نمادهای دیگر

جذابیت خرید
نسبت به نمادهای دیگر

ریسک بالا

ریسک پایین

خنثی

جذابیت خرید و فروش براساس تعداد
سیگنال های تریدرها در کانال های تلگرامی محاسبه می شود.

ریسک سرمایه گذاری متوسط

ریسک بالا نشان دهنده نوسانات زیاد ارزش سبد
تریدر در یک ماه اخیر است.

میانگین

بیشترین

کمترین

نمودار تعداد پیام های روزانه نماد در سه ماه اخیر

کاهش توجه تریدرها به #ممسنی

سامانه سهمتو هر لحظه تمامی پیام هایی که تریدر ها
در تلگرام راجع به این نماد منتشر می کنند را تحلیل می کند.

سیگنال تریدرها

فیلتر
بیشتر

مبتنی بر هوش مصنوعی

آموزش ممسنی
امتیاز:247
دنبال کننده:9.7K

#ممسنی #کازرو پیرو انتشار اطلاعیه ادامه تعلیق نماد معاملاتی ناشر در تاریخ 1400/04/23 به استحضار می رساند علی رغم پیگیری های انجام شده ابهامات موجود

در وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، برطرف نشده است. لذا تعلیق نماد معاملاتی ناشر به مدت 1 ماهه دیگر (تا تاریخ 1400/06/24 ) تمدید می گردد.

آموزش ممسنی
امتیاز:301
دنبال کننده:45.3K

#ممسنی

#دهدشت

❇️ سهامداران خرد گچساران به سیم آخر زدند!/ درخواست مجازات کیفری برای مدیرعامل هلدینگ خلیج #فارس

۴ دی ماه سالجاری شکواییه تعداد قابل توجهی از سهامداران خرد پتروشیمی گچساران تقدیم قوه قضاییه شد که به اذعان کارشناسان عمده تفاوت این شکواییه با شکایت بورس در درخواست کیفری برای ...

۴ دی ماه سالجاری شکواییه تعداد قابل توجهی از سهامداران خرد پتروشیمی گچساران تقدیم قوه قضاییه شد که به اذعان کارشناسان عمده تفاوت این شکواییه با شکایت بورس در درخواست کیفری برای تصمیم گیران این اقدام است.

بنابرمستندات ثبت شده از سوی وکیل سهامداران در این شکواییه، مجازات کیفری یک تا ۳ سال زندان برای مدیرعامل و مدیران ارشد هلدینگ خلیج #فارس مورد درخواست قرار گرفته که در صورت اثبات تبانی احتمالی مدیرعامل هلدینگ خلیج #فارس و رئیس مجمع گچساران می‌بایست خود را آماده مجازات کیفری کنند.

دراین بین شنیده می‌شود هیات مدیره هلدینگ خلیج #فارس و شرکت‌های ذینفع دراین اقدام، اقدام به ارائه مصوبه ای در جهت تامین مالی تمام هزینه های وکالت و موارد حقوقی شکایت سهامداران از مدیران این هلدینگ کرده اند. براین اساس تمام هزینه حقوقی این اتفاق از سوی شرکت تامین می‌گردد و مدیرعامل و مدیران زیر مجموعه ذینفع دراین اقدام هزینه ای بابت امور حقوقی ناشی از تصمیم گیری مدیریتی فردی خود، #پرداخت نخواهند کرد.

به هرحال آنچه کارشناسان بر آن تاکید دارند مستندات محکم سهامداران خرد در این شکواییه است که این نگرانی را افزون خواهد کرد که به زودی بحث تبانی در سهام پتروشیمی گچساران از سوی هلدینگ خلیج #فارس وارد فاز جدی تر و البته اینبار کیفری گردد.

این سهامداران معتقدند در صورتی که هدف واقعی از افزایش سرمایه در طرح پتروشیمی گچساران تامین مالی و حتی افزایش مشارکت عمومی بود، مدیران مربوطه می‌توانستند از طریق افزایش سرمایه شرکت‌های ۴ گانه این اقدام را عملیاتی کنند و بواسطه این امر هم سرمایه بیشتری از طریق مشارکت عمومی جذب می‌شد و هم مقدار سهام ارزشمند مردم منطقه در پتروشیمی گچساران محفوظ می‌ماند و هم هلدینگ پتروشیمی خلیج #فارس منابع کمتری در این رابطه مصروف می‌نمود. لکن با اقدامات غیر متعارف مجموعه مدیران هلدینگ پتروشیمی خلیج #فارس سهامداران بومی منطقه و سهامداران خرد آن که ۱۲ سال رنج کشیده و صبوری پیشه کرده اند و در حال حاضر که قرار است این رنج و صبوری به ثمر برسد از آن بی بهره خواهند شد.

براساس این گزارش، این شکواییه پس از یک اقدام عجیب مدیران هلدینگ خلیج #فارس به وقوع پیوسته است. زمانیکه در یک اقدام عجیب هلدینگ خلیج #فارس این‌بار هم فروشنده هم قیمت گذار و هم خریدار سهام یک مجتمع پتروشیمی زیرمجموعه خود شد. اتفاقی نادر که در نهایت منجر به بسته شدن نماد ۴ شرکت زیرمجموعه هلدینگ خلیج #فارس شده و ظاهرا قراراست با ورود بسیار جدی نهادهای نظارتی به این موضوع، این مساله به یکی از بزرگترین تخلف‌های بورسی کشور آنهم توسط یکی از بزرگترین شرکت‌های بورس بدل گردد. اتفاقی که به اذعان کارشناسان منجر به تضییع حق سهامداران جزء پتروشیمی گچساران شده که بخش عظیمی از این سهامداران را مردم شهرهای کازرون، دهدشت، ممسنی و بروجن تشکیل داده اند و قطعا این امر منجر به ورود نماینده این مردم در مجلس نیز به این موضوع خواهد گردید که این خود می‌تواند به پیگیری جدی‌تراین اقدام غیرکارشناسی و البته غیر قانونی هلدینگی‌ها منتهی گردد.

داستان از آنجا آغاز می‌شود که هیئت مدیره های شرکت‌های پتروشیمی کازرون، ممسنی، دهدشت و بروجن به عنوان دارندگان اکثریت سهام مجمع عمومی شرکت پتروشیمی گچساران، همراستا با هلدینگ پتروشیمی خلیج #فارس در مجمع عمومی گچساران رای به افزایش سرمایه این شرکت داده اند و به بهانه عدم در اختیار داشتن منابع لازم مالی، به نفع سهامدار اکثریت خود از شرکت در افزایش سرمایه انصراف داده اند و گوی و میدان را دو دستی به هلدینگ پتروشیمی خلیج #فارس واگذاشته اند.

افزایش سرمایه ای که نه تنها منجر به ایجاد نقدینگی مناسب برای پیشرفت ساخت پتروشیمی گچساران نمی‌شود بلکه تنها با گردش چندین حساب دفتری، قدرت مالکیت و تصمیم گیری را از دست مردمان آن دیار و سهام داران اقلیت دور تر می‌کند و در این بین نکته اینجاست که هیئت مدیره شرکت‌های پتروشیمی کازرون، دهدشت، ممسنی و بروجن که بایستی امانت داران مردمان آن شهرها باشند، در مقامی نیستند که بدون برگزاری مجامع عمومی خود و اطلاع رسانی به کلیه سهامداران ( که شامل سهامداران جزء و مردم آن شهرها می‌شود) در خصوص شرکت یا عدم شرکت در این افزایش سرمایه اعلام نظر نمایند. بسا امکان دارد که بسیاری از سهامداران جزء و مردم امکان تامین سرمایه برای افزایش سرمایه را داشته باشند.

نمایش بیشتر

آموزش ممسنی
امتیاز:312
دنبال کننده:3.7K

نماد #ممسنی از ۳ خرداد بخاطر ابهام وضعیت تعلیق است و سهامدارانش حتی نمیتوانند با ضرر خروج کنند

همواره بابت سهل انگاری شرکت ها و کوتاهی سازمان بورس در برخورد قاطع با این موارد، این سهامدار خرد است که متضرر میشود و کسی هم پاسخگو نیست‼️

آموزش ممسنی
امتیاز:301
دنبال کننده:45.3K

▪️پیشنهادی برای سازمان بورس

سازمان می‌تواند از اختیارات خود برای دریافت اطلاعات از اشخاص تحت نظارت همچون شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون و دیگر اشخاص همچون پتروشیمی گچساران برای رفع این ابهامات و تعارض منافع احتمالی فوق‌الذکر استفاده کند. در مورد اشخاص تحت نظارت مستند به ماده ۱۶ قانون #توسعه ابزارها و درخصوص سایر اشخاص یعنی پتروشیمی گچساران امکان اخذ اطلاعات مستند به ماده ۱۹ قانون بازار –با مجوز دادستان کل- وجود دارد و اشخاصی که از ارائه اطلاعات خودداری کنند به حبس تعزیری از یک ماه تا شش ماه یا به جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به دست آمده یا زیان متحمل نشده یا هر دو مجازات محکوم می‌شوند؛ مجازاتی که البته به دلایل متعدد چندان موثر بنظر نمی‌رسد.

▪️محمد سلطانی، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۷۸

نمایش بیشتر

آموزش ممسنی
امتیاز:301
دنبال کننده:45.3K

▪️با توجه به ترکیب سهامداری یاد شده احتمال تعارض منافع در اتخاذ تصمیم برای افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران را نباید از نظر دور داشت. ضروری است شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون اطلاع‌رسانی لازم را به عمل آورند که طی چه فرآیندی و بر اساس چه دلایلی از افزایش سرمایه در شرکت متبوع خود دست کشیده‌اند و بدون اینکه وجوه لازم برای افزایش سرمایه را فراهم آورند با افزایش سرمایه در شرکت زیرمجموعه موافقت نموده و آن را عملی کرده‌اند. در واقع پرسش در اینجاست چرا سهامداران شرکت پتروشیمی گچساران افزایش سرمایه‌ای را تصویب کرده‌اند که می‌دانستند فعلا وجهی برای اجرایی کردن آن ندارند در حالی که انجام افزایش سرمایه سهم آن‌ها را در پتروشیمی گچساران به کمتر از نصف کاهش می‌دهد؟ چگونه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج #فارس و بانک صادرات با #پرداخت مبلغی در حدود تنها پانصد میلیارد تومان توانسته‌اند سهم خود را بطرز قابل توجهی در پتروشیمی گچساران افزایش دهند؟ آیا انجام افزایش به این شیوه برای شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون عاقلانه بوده و منفعت اقتصادی داشته است؟ اگر ضرورت و فوریتی برای افزایش سرمایه در شرکت پتروشیمی گچساران وجود داشته است چرا این افزایش سرمایه حتی‌الامکان به طریقی انجام نشده است که ارزش افزوده لازم را برای سهامداران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون داشته باشد؟

فقدان قوانین و مقررات موثر برای حمایت از سهامداران خرد در شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون

مدیران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون به هنگام اتخاذ تصمیم درخصوص افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران در هیأت مدیره و به‌ویژه در مجمع عمومی، در کنار منافع شرکت مزبور باید منافع شرکت و سهامداران خود را نیز لحاظ کنند و در غیر اینصورت مدیران شرکت ممکن است مطابق قواعد عمومی مسوول زیان‌های ناشی از اقدامات خود باشند. با وجود این، مقررات قانون #تجارت (از جمله ماده ۱۴۲) اشاره صریحی به تعهد مزبور و رعایت وظایف امانی توسط مدیران ندارند، هرچند چنین وظیفه‌ای را می‌توان از مواد مختلف لایحه اصلاحی قانون #تجارت از قبیل مواد ۱۲۹ تا ۱۳۳ تا حدودی استنباط نمود. در هر صورت، اصلاح قانون در این زمینه یک ضرورت است و مواد قانونی مصوب در سال ۱۳۴۷ پاسخگوی نیازهای امروز نیستند.

بر اساس بند ۴ ماده ۲۵۸ لایحه اصلاحی قانون #تجارت، رئیس و اعضاء هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت که با سوء‌نیت از اختیارات خود بر خلاف منافع شرکت برای مقاصد شخصی یا به خاطر ‌شرکت یا مؤسسه دیگری که خود به طور مستقیم یا غیر مستقیم در آن ذینفع می‌باشند استفاده کنند به حبس از یک تا سه سال محکوم می‌شوند. اعمال این مقرره درخصوص اقدامات صورت گرفته در افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران اگرچه ظاهرا بعید بنظر می‌رسد، اما در هر صورت توسط مراجع قضایی ذی‌صلاح قابل بررسی است؛ ضمن اینکه باید توجه داشت در تحقق جرم مزبور، علاوه بر لزوم اثبات تحقق رکن مادی، اثبات عنصر سوءنیت ضرورت دارد.

برخلاف اقدامات مجرمانه موضوع قانون بازار اوراق بهادار که سازمان می‌تواند به عنوان شاکی اقدام کند درخصوص دعاوی حقوقی، سازمان اختیار طرح دعوا در مراجع قضایی برای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران ندارد. این نقص باید با اصلاح قانون برطرف شود.

همانگونه که افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان باید به تائید سازمان برسد، لازم است افزایش سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان نیز از مجرای سازمان عبور کند و بدون اخذ تائیدیه امکان‌پذیر نباشد تا سازمان بتواند از رعایت حقوق سهامداران جزء اطمینان حاصل کند. این نقص باید با اصلاح قانون برطرف شود.

بر فرض تحقق مسوولیت مدنی، جبران خسارت سهامداران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون در سایه مقررات کنونی دشوار بنظر می‌رسد. ابطال افزایش سرمایه بهترین راه حل برای جبران خسارت است، اما مقرره صریحی برای این امر وجود ندارد. البته ممکن است بتوان با روشن‌بینی و تفسیری موسع از شیوه‌های جبران خسارت، ابطال افزایش سرمایه را به عنوان روش جبران خسارت استفاده نمود؛ مشروط بر اینکه اثبات شود افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران با لحاظ منافع سهامداران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون صورت نگرفته و به آن‌ها خسارت وارد کرده است. این در حالی است که مقرره موضوع ماده ۲۷۰ لایحه اصلاحی قانون #تجارت نیز ابزار موثری برای ابطال افزایش سرمایه محسوب نمی‌شود.

نمایش بیشتر

آموزش ممسنی
امتیاز:301
دنبال کننده:45.3K

❇️حقوق سهامداران خرد و ابهام‌های افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران

#دهدشت,#ممسنی

به گزارش صدای بورس، افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی گچساران ومسایل پیرامون آن در ماه‌های اخیر، مسائل بسیاری در سر خط برخی رسانه‌ها قرار داد. بر این اساس برای شفاف سازی این موضوع طرح نکاتی مدنظر قرار می‌گیرد.

صورت مسئله

شرکت پتروشیمی گچساران یک شرکت سهامی خاص است که تحت نظارت سازمان بورس قرار ندارد. اخیرا افزایش سرمایه‌ای در این شرکت رخ داده است که حقوق برخی از سهامداران شرکت مزبور را تحت تاثیر قرار داده است. سه شرکت پتروشیمی دهدشت، ممسنی و کازرون هر کدام حدود ۲۲ درصد سهام پتروشیمی گچساران را در اختیار دارند. این سه شرکت نزد سازمان ثبت شده‌اند؛ تحت نظارت سازمان هستند و سهام آن‌ها در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس معامله می‌شود. روند رخدادها برای افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی گچساران بر اساس اطلاعات ارسالی توسط شرکت پتروشیمی دهدشت در سامانه کدال به شرح زیر است؛ اطلاعاتی که توسط شرکت‌های پتروشیمی ممسنی و کازرون نیز به همین نحو افشا شده و رخ داده است.

شرکت پتروشیمی دهدشت طی اطلاعیه منتشره به تاریخ ۲۹/۴/۱۳۹۹ در سامانه کدال اظهار می‌دارد شرکت پتروشیمی گچساران در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ (تقریبی) ۴،۹۱۳،۶۶۸ میلیون ریال به ۵۲،۹۱۳،۶۶۸ میلیون ریال معادل ۴۸،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریال از محل مطالبات و اورده نقدی سهامداران، به منظور بازپرداخت بدهی‌های ارزی و اصلاح ساختار مالی افزایش دهد.

در همان اطلاعیه شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت اعلام می‌دارد مطابق پیشنهاد هیأت مدیره در نظر دارد به منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی گچساران از محل آورده نقدی سهامداران جدید با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی افزایش سرمایه دهد. شرکت مزبور تصریح می‌کند از آنجا که در حال حاضر شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت مالکیت حدود ۲۱،۱ درصد از سهام شرکت پتروشیمی گچساران را در اختیار دارد لذا این شرکت قصد دارد به منظور حفظ درصد مالکیت و استفاده از سودهای آتی سرمایه‌گذاری بلندمدت در این شرکت اقدام به افزایش سرمایه نماید. مبلغ افزایش سرمایه مزبور برای تحقق این منظور ۱۰،۱۴۶،۴۴۶ میلیون ریال است.

بدون اینکه تکلیف افزایش سرمایه شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت معلوم شود مطابق اطلاعیه منتشره مورخ ۱۷/۸/۱۳۹۹ در سامانه کدال، شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت اعلام می‌دارد که افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی گچساران از مبلغ ۴،۹۱۳،۶۶۷،۶۳۶،۰۰۰ ریال به ۱۰،۱۵۵،۵۲۵،۸۲۸،۰۰۰ ریال به ثبت رسیده است و درصد سهامداری شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت از ۲۱،۱ به ۱۰،۲ کاهش یافته است. در نتیجه این افزایش سرمایه، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج #فارس میزان سهامداری خود را از بیش از ۱۰ درصد به بیش از ۴۶ درصد و بانک صادرات نیز این میزان را از بیش از ۲ درصد به بیش از ۱۱ درصد افزایش می‌دهد؛ این در حالی است که شرکت‌های پتروشیمی دهدشت، ممسنی و کازرون در افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران

شرکت نکرده‌اند.

▪️ابهام در کجاست؟

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج #فارس بیش از ۶۹ درصد شرکت پتروشیمی دهدشت را در مالکیت خود دارد. در عین حال شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان به ترتیب مالکیت بیش از ۶۱ و ۶۷ درصد پتروشیمی کازرون و پتروشیمی ممسنی را در اختیار دارد و این در حالی است که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج #فارس مالک بیش از ۶۹ درصد شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان است. بر این اساس، به سادگی می‌توان کنترل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج #فارس بر شرکت‌های پتروشیمی دهدشت، ممسنی و کازرون را تصور کرد.

نمایش بیشتر

آموزش ممسنی
امتیاز:338
دنبال کننده:8.2K

#خوب_است_بدانیم_که

1) دلار حواله سنا 25.325-25.561 تومان، دلار بر اساس درهم 25.775تومان. دلار اسکناس تهران - عدم اعلام نرخ. دلار هرات 26.450 تومان.

2) در بورس کالا، اوره پریل 51میلیون ریال، PVC هر تن 281-309 میلیون ریال، شمش آلیاژ #فایرا 548-603 میلیون ریال.

3) ارزش معاملات خرد روز شنبه 8.2همت، ورود پول حقیقی 733میلیارد تومان. توجه حقیقی ها به گروه شیمیایی، معدنی ها و سرمایه گذاری. حمایت حقوقی از بانکی ها. حقیقی ها #فارس، #ومعادن، #کاما، #وسپهر، #فولاد خریدند. حقوقی ها از #وشهر، #ثعمرا حمایت کردند.

4) سهامداران خرد شرکت های پتروشیمی کازرون، #دهدشت، #ممسنی، بروجن و #پترول به وزیر نفت نامه نوشتند.

5) جلسات معاونت حقوقی سازمان بورس با شرکت های بورسی جهت اجبار در تعیین بازارگردان، در حال انجام است. سازمان بورس در این مساله بسیار جدی وارد شده و مدیران حقوقی متخلف را نسبت به عواقب حقوقی ناشی از عدم اجرای قانون، مطلع ساخته است!

6) تکلیف زنجیره #فولاد تا حدی مشخص شد. وزیر صمت می گوید "از شمش تا محصول نهایى #فولاد باید در بورس کالا عرضه شود"

7) جدول 3 سطح هشدار کرونا منتشر شد. تهران با وضعیت قرمز باید از ابتدای آذر، قوانین سطح قرمز را رعایت کند.

8) داده‌ها نشان داد که مصرف سوخت هند در ماه اکتبر نخستین افزایش سالانه را از ماه فوریه به ثبت رساند، زیرا کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا و افزایش رفت و آمد سبب بهبود اقتصادی شده است.

9) مهرداد کریمخانی می گوید "انستیتوی متانول از قوانین جدید سازمان بین‌المللی دریانوردی استقبال کرد. بر این اساس کشتی‌های بیشتری متانول را بعنوان سوخت کم کربن استفاده خواهند کرد. همکنون 12 نفتکش با سوخت متانول فعال شده اند، 10 نفتکش هم با سوخت متانول در مرحله تولید هستند. متانول به دلیل ارزانی و کم کربن بودن، مورد توجه قرار گرفته است."

10) وزیر اقتصاد می گوید " پیشنهاداتی در ارتباط با تسویه مطالبات نظام بانکی از دولت مطرح شده که با موافقت رییس جمهور برای پیگیری سریع موضوع به ستاد اقتصادی دولت ارجاع شد. "

11) رشد نقطه به نقطه بر اساس مهرماه سال 99 و 98 نشان می دهد که نقدینگی 37.2درصد، حجم پول 88.6درصد، پایه پولی 31.9درصد رشد کرده است. به بیان دیگر نقدینگی 802همت، حجم پول 286همت و پایه پولی 94همت در یک سال افزایش یافته است.

12) در هفته گذشته، قریب به 711 میلیون دلار به صورت حواله ارزی توسط صادرکنندگان و به ارزهای مختلف در سامانه نیما عرضه و بفروش رسید که بر اساس معاملات انجام شده میانگین نرخ موزون معاملات دلاری حدود 24950 تومان بوده است.

13) موسسه بیکرهیوز میگوید تعداد حلقه چاه نفت آمریکا در هفته گذشته با رشد 10 عددی به 236 حلقه رسیده که بیشترین میزان 6 ماه اخیر است.

14) رشد تولید و فروش خودروسازان چین موجب تقاضا برای سرب و در نتیجه رشد قیمت آن شده است. البته سرب همچنان مازاد عرضه دارد.

15) کرونا باعث کاهش عرضه 150هزار تنی کنسانتره روی شده و نرخ این ماده معدنی در حال افزایش است.

16) شمش #فولاد ابتدای سال 406 دلار، در ابتدای کرونا 326دلار و همکنون 435دلار است. علت این مساله در تزریق سنگین منابع مالی به اقتصادها و تضعیف شاخص دلار است. در واقع برخی اقتصادها همچون چین، پس از کرونا سرحال تر از قبل شده اند.

17) محدودیت عرضه در شمال شرق #آسیا منجر به تقویت بازار پروپیلن #آسیا شده است. همچنین قیمت لحظه‌ای اتیلن #آسیا به دلیل تمایل به خرید از جانب کره جنوبی و محدودیت عرضه تقویت شد.

18) شاخص حمل دریایی همچنان روند نزولی خود که از انتهای آگوست شروع شده را ادامه میدهد و به کانال ۱۱۰۰ واحد رسیده است. شاخص بالتیک با قیمت سنگ آهن و ذغالسنگ همبستگی دارد.

19) ترکیه 30میلیون یورو پول ایران را برگشت زده است. ایران با این پول قصد خرید واکسن در شهریور را داشته است.

20) بیمه دی در خصوص مناقصه بیمه درمانی ایثارگردان و بیمه #کوثر در خصوص خرید زیرمجموعه های سنگ آهنی، شفاف سازی کردند.

21) کمیسیون اقتصادی مجلس امروز اقدام به بررسی واگذاری سهام عدالت می کند و وزیر اقتصاد سه شنبه به ۲۲ سئوال نمایندگان پاسخ خواهد داد.

22) موجودی انبارهای بیلت تانگشان این هفته با ۳۵۳۰۰ تن کاهش به حوالی ۲۳۰ هزار تن رسید. انتظار برای تقویت شمش #فولاد در چین!

23) مدیرعامل #شسپا خبر از تجدید ارزیابی 500درصدی داده و گفته تا 2هفته دیگر رسما اعلام می شود.

24) #دسبحان 15درصد افزایش سرمایه از آورده می دهد.

25) #شستا هم بازارگردان معرفی کرد! هزار میلیارد تومان پول، آماده خرید است.

26) فعلا جریان خرید بلوکی سهام عدالت توسط حقوقی ها پس از بازار، متوقف شده است. علت این مساله سوءاستفاده احتمالی است اما هنوز تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است. ضمنا رئیس سازمان خصوصی سازی هم استعفا داده شد.

موفق باشید. 25 آبان 1399

نمایش بیشتر

آموزش ممسنی
امتیاز:0
دنبال کننده:68.1K

پیرو انتشار اطلاعیه ادامه تعلیق نماد معاملاتی ناشر در تاریخ 1399/07/27 به استحضار می رساند علی رغم پیگیری های انجام شده ابهامات موجود

در وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، بصورت کامل برطرف نشده است.

لذا تعلیق نمادهای معاملاتی #کازرو, #دهدشت و #ممسنی به مدت 10 روز دیگر (تا تاریخ 1399/08/26 ) تمدید می گردد.

آموزش ممسنی
امتیاز:0
دنبال کننده:68.1K
آموزش ممسنی
امتیاز:0
دنبال کننده:10.6K

مطابق با اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال، با توجه به عدم رفع ابهام وضعیت اطلاعاتی، تعلیق نمادهای #ممسنی، #دهدشت و #کازرو بنا به تشخیص سازمان بورس و اوراق بهادار حداکثر تا تاریخ 1399/08/11 ادامه می‌یابد. مدیریت عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران

نظر ات کاربران سهمتو در مورد نماد
#ممسنی

%
%
نظر شما چیست؟

آخرین معامله

پایانی امروز

پایانی دیروز

تغییر حقوقی به حقیقی

ﺣﺠﻢ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ
ﺍﺭﺯﺵ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ
ﺍﺭﺯﺵ ﺑﺎﺯﺍﺭ

P/E

0
ﻭﺿﻌﯿﺖ
ممنوع-متوقف
به زودی

شرکت های همگروه

نماد
آخرین
پایانی
ارزش بازار
حجم
نمودار
کانالی برای نمایش وجود ندارد