#

کازرو

پتروشیمی کازرون

+undefined

نظر ات کاربران سهمتو در مورد نماد
#کازرو

%
%
نظر شما چیست؟

تحلیل براساس تلگرام

تمامی پیام های تریدرها در تلگرام، راجع به#کازرو جمع آوری شده
و .سیگنال های خرید و فروش آن با هوش مصنوعی مشخص می شود


جذابیت فروش
نسبت به نمادهای دیگر

جذابیت خرید
نسبت به نمادهای دیگر

ریسک بالا

ریسک پایین

خنثی

جذابیت خرید و فروش براساس تعداد
سیگنال های تریدرها در کانال های تلگرامی محاسبه می شود.

ریسک سرمایه گذاری متوسط

ریسک بالا نشان دهنده نوسانات زیاد ارزش سبد
تریدر در یک ماه اخیر است.

میانگین

بیشترین

کمترین

نمودار تعداد پیام های روزانه نماد در سه ماه اخیر

کاهش توجه تریدرها به #کازرو

سامانه سهمتو هر لحظه تمامی پیام هایی که تریدر ها
در تلگرام راجع به این نماد منتشر می کنند را تحلیل می کند.

سیگنال تریدرها

فیلتر
بیشتر

مبتنی بر هوش مصنوعی

آموزش کازرو
امتیاز:246
دنبال کننده:9.6K

#ممسنی #کازرو پیرو انتشار اطلاعیه ادامه تعلیق نماد معاملاتی ناشر در تاریخ 1400/04/23 به استحضار می رساند علی رغم پیگیری های انجام شده ابهامات موجود

در وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، برطرف نشده است. لذا تعلیق نماد معاملاتی ناشر به مدت 1 ماهه دیگر (تا تاریخ 1400/06/24 ) تمدید می گردد.

آموزش کازرو
امتیاز:326
دنبال کننده:45.3K

▪️پیشنهادی برای سازمان بورس

سازمان می‌تواند از اختیارات خود برای دریافت اطلاعات از اشخاص تحت نظارت همچون شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون و دیگر اشخاص همچون پتروشیمی گچساران برای رفع این ابهامات و تعارض منافع احتمالی فوق‌الذکر استفاده کند. در مورد اشخاص تحت نظارت مستند به ماده ۱۶ قانون #توسعه ابزارها و درخصوص سایر اشخاص یعنی پتروشیمی گچساران امکان اخذ اطلاعات مستند به ماده ۱۹ قانون بازار –با مجوز دادستان کل- وجود دارد و اشخاصی که از ارائه اطلاعات خودداری کنند به حبس تعزیری از یک ماه تا شش ماه یا به جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به دست آمده یا زیان متحمل نشده یا هر دو مجازات محکوم می‌شوند؛ مجازاتی که البته به دلایل متعدد چندان موثر بنظر نمی‌رسد.

▪️محمد سلطانی، عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۷۸

نمایش بیشتر

آموزش کازرو
امتیاز:326
دنبال کننده:45.3K

▪️با توجه به ترکیب سهامداری یاد شده احتمال تعارض منافع در اتخاذ تصمیم برای افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران را نباید از نظر دور داشت. ضروری است شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون اطلاع‌رسانی لازم را به عمل آورند که طی چه فرآیندی و بر اساس چه دلایلی از افزایش سرمایه در شرکت متبوع خود دست کشیده‌اند و بدون اینکه وجوه لازم برای افزایش سرمایه را فراهم آورند با افزایش سرمایه در شرکت زیرمجموعه موافقت نموده و آن را عملی کرده‌اند. در واقع پرسش در اینجاست چرا سهامداران شرکت پتروشیمی گچساران افزایش سرمایه‌ای را تصویب کرده‌اند که می‌دانستند فعلا وجهی برای اجرایی کردن آن ندارند در حالی که انجام افزایش سرمایه سهم آن‌ها را در پتروشیمی گچساران به کمتر از نصف کاهش می‌دهد؟ چگونه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج #فارس و بانک صادرات با #پرداخت مبلغی در حدود تنها پانصد میلیارد تومان توانسته‌اند سهم خود را بطرز قابل توجهی در پتروشیمی گچساران افزایش دهند؟ آیا انجام افزایش به این شیوه برای شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون عاقلانه بوده و منفعت اقتصادی داشته است؟ اگر ضرورت و فوریتی برای افزایش سرمایه در شرکت پتروشیمی گچساران وجود داشته است چرا این افزایش سرمایه حتی‌الامکان به طریقی انجام نشده است که ارزش افزوده لازم را برای سهامداران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون داشته باشد؟

فقدان قوانین و مقررات موثر برای حمایت از سهامداران خرد در شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون

مدیران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون به هنگام اتخاذ تصمیم درخصوص افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران در هیأت مدیره و به‌ویژه در مجمع عمومی، در کنار منافع شرکت مزبور باید منافع شرکت و سهامداران خود را نیز لحاظ کنند و در غیر اینصورت مدیران شرکت ممکن است مطابق قواعد عمومی مسوول زیان‌های ناشی از اقدامات خود باشند. با وجود این، مقررات قانون #تجارت (از جمله ماده ۱۴۲) اشاره صریحی به تعهد مزبور و رعایت وظایف امانی توسط مدیران ندارند، هرچند چنین وظیفه‌ای را می‌توان از مواد مختلف لایحه اصلاحی قانون #تجارت از قبیل مواد ۱۲۹ تا ۱۳۳ تا حدودی استنباط نمود. در هر صورت، اصلاح قانون در این زمینه یک ضرورت است و مواد قانونی مصوب در سال ۱۳۴۷ پاسخگوی نیازهای امروز نیستند.

بر اساس بند ۴ ماده ۲۵۸ لایحه اصلاحی قانون #تجارت، رئیس و اعضاء هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت که با سوء‌نیت از اختیارات خود بر خلاف منافع شرکت برای مقاصد شخصی یا به خاطر ‌شرکت یا مؤسسه دیگری که خود به طور مستقیم یا غیر مستقیم در آن ذینفع می‌باشند استفاده کنند به حبس از یک تا سه سال محکوم می‌شوند. اعمال این مقرره درخصوص اقدامات صورت گرفته در افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران اگرچه ظاهرا بعید بنظر می‌رسد، اما در هر صورت توسط مراجع قضایی ذی‌صلاح قابل بررسی است؛ ضمن اینکه باید توجه داشت در تحقق جرم مزبور، علاوه بر لزوم اثبات تحقق رکن مادی، اثبات عنصر سوءنیت ضرورت دارد.

برخلاف اقدامات مجرمانه موضوع قانون بازار اوراق بهادار که سازمان می‌تواند به عنوان شاکی اقدام کند درخصوص دعاوی حقوقی، سازمان اختیار طرح دعوا در مراجع قضایی برای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران ندارد. این نقص باید با اصلاح قانون برطرف شود.

همانگونه که افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان باید به تائید سازمان برسد، لازم است افزایش سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان نیز از مجرای سازمان عبور کند و بدون اخذ تائیدیه امکان‌پذیر نباشد تا سازمان بتواند از رعایت حقوق سهامداران جزء اطمینان حاصل کند. این نقص باید با اصلاح قانون برطرف شود.

بر فرض تحقق مسوولیت مدنی، جبران خسارت سهامداران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون در سایه مقررات کنونی دشوار بنظر می‌رسد. ابطال افزایش سرمایه بهترین راه حل برای جبران خسارت است، اما مقرره صریحی برای این امر وجود ندارد. البته ممکن است بتوان با روشن‌بینی و تفسیری موسع از شیوه‌های جبران خسارت، ابطال افزایش سرمایه را به عنوان روش جبران خسارت استفاده نمود؛ مشروط بر اینکه اثبات شود افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران با لحاظ منافع سهامداران شرکت‌های پتروشیمی #دهدشت، #ممسنی و کازرون صورت نگرفته و به آن‌ها خسارت وارد کرده است. این در حالی است که مقرره موضوع ماده ۲۷۰ لایحه اصلاحی قانون #تجارت نیز ابزار موثری برای ابطال افزایش سرمایه محسوب نمی‌شود.

نمایش بیشتر

آموزش کازرو
امتیاز:347
دنبال کننده:8.2K

#خوب_است_بدانیم_که

1) دلار حواله سنا 25.325-25.561 تومان، دلار بر اساس درهم 25.775تومان. دلار اسکناس تهران - عدم اعلام نرخ. دلار هرات 26.450 تومان.

2) در بورس کالا، اوره پریل 51میلیون ریال، PVC هر تن 281-309 میلیون ریال، شمش آلیاژ #فایرا 548-603 میلیون ریال.

3) ارزش معاملات خرد روز شنبه 8.2همت، ورود پول حقیقی 733میلیارد تومان. توجه حقیقی ها به گروه شیمیایی، معدنی ها و سرمایه گذاری. حمایت حقوقی از بانکی ها. حقیقی ها #فارس، #ومعادن، #کاما، #وسپهر، #فولاد خریدند. حقوقی ها از #وشهر، #ثعمرا حمایت کردند.

4) سهامداران خرد شرکت های پتروشیمی کازرون، #دهدشت، #ممسنی، بروجن و #پترول به وزیر نفت نامه نوشتند.

5) جلسات معاونت حقوقی سازمان بورس با شرکت های بورسی جهت اجبار در تعیین بازارگردان، در حال انجام است. سازمان بورس در این مساله بسیار جدی وارد شده و مدیران حقوقی متخلف را نسبت به عواقب حقوقی ناشی از عدم اجرای قانون، مطلع ساخته است!

6) تکلیف زنجیره #فولاد تا حدی مشخص شد. وزیر صمت می گوید "از شمش تا محصول نهایى #فولاد باید در بورس کالا عرضه شود"

7) جدول 3 سطح هشدار کرونا منتشر شد. تهران با وضعیت قرمز باید از ابتدای آذر، قوانین سطح قرمز را رعایت کند.

8) داده‌ها نشان داد که مصرف سوخت هند در ماه اکتبر نخستین افزایش سالانه را از ماه فوریه به ثبت رساند، زیرا کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا و افزایش رفت و آمد سبب بهبود اقتصادی شده است.

9) مهرداد کریمخانی می گوید "انستیتوی متانول از قوانین جدید سازمان بین‌المللی دریانوردی استقبال کرد. بر این اساس کشتی‌های بیشتری متانول را بعنوان سوخت کم کربن استفاده خواهند کرد. همکنون 12 نفتکش با سوخت متانول فعال شده اند، 10 نفتکش هم با سوخت متانول در مرحله تولید هستند. متانول به دلیل ارزانی و کم کربن بودن، مورد توجه قرار گرفته است."

10) وزیر اقتصاد می گوید " پیشنهاداتی در ارتباط با تسویه مطالبات نظام بانکی از دولت مطرح شده که با موافقت رییس جمهور برای پیگیری سریع موضوع به ستاد اقتصادی دولت ارجاع شد. "

11) رشد نقطه به نقطه بر اساس مهرماه سال 99 و 98 نشان می دهد که نقدینگی 37.2درصد، حجم پول 88.6درصد، پایه پولی 31.9درصد رشد کرده است. به بیان دیگر نقدینگی 802همت، حجم پول 286همت و پایه پولی 94همت در یک سال افزایش یافته است.

12) در هفته گذشته، قریب به 711 میلیون دلار به صورت حواله ارزی توسط صادرکنندگان و به ارزهای مختلف در سامانه نیما عرضه و بفروش رسید که بر اساس معاملات انجام شده میانگین نرخ موزون معاملات دلاری حدود 24950 تومان بوده است.

13) موسسه بیکرهیوز میگوید تعداد حلقه چاه نفت آمریکا در هفته گذشته با رشد 10 عددی به 236 حلقه رسیده که بیشترین میزان 6 ماه اخیر است.

14) رشد تولید و فروش خودروسازان چین موجب تقاضا برای سرب و در نتیجه رشد قیمت آن شده است. البته سرب همچنان مازاد عرضه دارد.

15) کرونا باعث کاهش عرضه 150هزار تنی کنسانتره روی شده و نرخ این ماده معدنی در حال افزایش است.

16) شمش #فولاد ابتدای سال 406 دلار، در ابتدای کرونا 326دلار و همکنون 435دلار است. علت این مساله در تزریق سنگین منابع مالی به اقتصادها و تضعیف شاخص دلار است. در واقع برخی اقتصادها همچون چین، پس از کرونا سرحال تر از قبل شده اند.

17) محدودیت عرضه در شمال شرق #آسیا منجر به تقویت بازار پروپیلن #آسیا شده است. همچنین قیمت لحظه‌ای اتیلن #آسیا به دلیل تمایل به خرید از جانب کره جنوبی و محدودیت عرضه تقویت شد.

18) شاخص حمل دریایی همچنان روند نزولی خود که از انتهای آگوست شروع شده را ادامه میدهد و به کانال ۱۱۰۰ واحد رسیده است. شاخص بالتیک با قیمت سنگ آهن و ذغالسنگ همبستگی دارد.

19) ترکیه 30میلیون یورو پول ایران را برگشت زده است. ایران با این پول قصد خرید واکسن در شهریور را داشته است.

20) بیمه دی در خصوص مناقصه بیمه درمانی ایثارگردان و بیمه #کوثر در خصوص خرید زیرمجموعه های سنگ آهنی، شفاف سازی کردند.

21) کمیسیون اقتصادی مجلس امروز اقدام به بررسی واگذاری سهام عدالت می کند و وزیر اقتصاد سه شنبه به ۲۲ سئوال نمایندگان پاسخ خواهد داد.

22) موجودی انبارهای بیلت تانگشان این هفته با ۳۵۳۰۰ تن کاهش به حوالی ۲۳۰ هزار تن رسید. انتظار برای تقویت شمش #فولاد در چین!

23) مدیرعامل #شسپا خبر از تجدید ارزیابی 500درصدی داده و گفته تا 2هفته دیگر رسما اعلام می شود.

24) #دسبحان 15درصد افزایش سرمایه از آورده می دهد.

25) #شستا هم بازارگردان معرفی کرد! هزار میلیارد تومان پول، آماده خرید است.

26) فعلا جریان خرید بلوکی سهام عدالت توسط حقوقی ها پس از بازار، متوقف شده است. علت این مساله سوءاستفاده احتمالی است اما هنوز تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است. ضمنا رئیس سازمان خصوصی سازی هم استعفا داده شد.

موفق باشید. 25 آبان 1399

نمایش بیشتر

آموزش کازرو
امتیاز:0
دنبال کننده:68.1K

پیرو انتشار اطلاعیه ادامه تعلیق نماد معاملاتی ناشر در تاریخ 1399/07/27 به استحضار می رساند علی رغم پیگیری های انجام شده ابهامات موجود

در وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، بصورت کامل برطرف نشده است.

لذا تعلیق نمادهای معاملاتی #کازرو, #دهدشت و #ممسنی به مدت 10 روز دیگر (تا تاریخ 1399/08/26 ) تمدید می گردد.

آموزش کازرو
امتیاز:0
دنبال کننده:68.1K
آموزش کازرو
امتیاز:0
دنبال کننده:10.6K

مطابق با اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال، با توجه به عدم رفع ابهام وضعیت اطلاعاتی، تعلیق نمادهای #ممسنی، #دهدشت و #کازرو بنا به تشخیص سازمان بورس و اوراق بهادار حداکثر تا تاریخ 1399/08/11 ادامه می‌یابد. مدیریت عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران

آموزش کازرو
امتیاز:0
دنبال کننده:1.1K

محصولات شیمیایی 3,556,704B (18/8%)

#مارون1 پتروشیمی #مارون 1,139,920B بازار دوم

#آریا1 پلیمر #آریا ساسول 833,759/24B بازار دوم

#زاگرس1 پتروشیمی #زاگرس 411,571/2B بازار دوم

شگویا1 پتروشیمی تندگویان 378,650/91B بازار دوم

شکبیر1 پتروشیمی امیرکبیر 214,430/4B تابلو پایه زرد

شلرد1 کود شیمیایی اوره لردگان 96,066B تابلو پایه زرد

شغدیر1 پتروشیمی غدیر 66,337/7B بازار اول

شجم1 صنایع پتروشیمی تخت جمشید 58,435B تابلو پایه زرد

شبصیر1 تولیدات پتروشیمی قائد بصیر 42,258/81B بازار اول

شپترو1 پتروشیمی آبادان 30,636B تابلو پایه زرد

شصفها1 پتروشیمی‌ اصفهان‌ 28,082/4B تابلو پایه نارنجی

شپلی1 پلی اکریل ایران 24,054/11B تابلو پایه زرد

#زنجان1 صنایع کشاورزی وکود #زنجان 23,264/5B تابلو پایه زرد

#کلر1 #کلر #پارس 22,971/83B بازار دوم

#ساینا1 صنایع بهداشتی #ساینا 22,667B بازار اول

شکف1 کف 14,989/5B تابلو پایه نارنجی

شصدف1 صنعتی دوده فام 14,863/8B بازار دوم

شگامرن1 مجتمع پترو صنعت گامرون 14,280B بازار SME

شفارا1 پتروشیمی فارابی 14,120/33B تابلو پایه زرد

#دهدشت1 صنایع پتروشیمی #دهدشت 13,211/99B تابلو پایه زرد

#ممسنی1 پتروشیمی #ممسنی 11,842/8B تابلو پایه زرد

شاروم1 پتروشیمی ارومیه 11,274/9B بازار دوم

#جهرم1 پتروشیمی #جهرم 11,138/31B تابلو پایه زرد

#داراب1 پتروشیمی #داراب 10,891/97B تابلو پایه زرد

#فسا1 پتروشیمی #فسا 10,593/95B تابلو پایه زرد

کازرو1 پتروشیمی کازرون 9,360/3B تابلو پایه زرد

شمواد1 تولید مواداولیه الیاف مصنوعی 9,339/49B تابلو پایه زرد

شرنگی1 شیمیایی رنگین 5,578/52B تابلو پایه زرد

شتولی1 تولی‌پرس‌ 5,208/25B تابلو پایه نارنجی

شتوکا1 توکا رنگ #فولاد سپاهان 4,312/8B بازار اول

شستان1 پتروشیمی گلستان 1,791/72B تابلو پایه نارنجی

شسم1 تولید سموم‌ علف‌ کش 800/26B تابلو پایه نارنجی

نمایش بیشتر

آموزش کازرو
امتیاز:0
دنبال کننده:41K
نوسترآداموس

🔴 #افشاگری (6)

🔺خوشبختانه پتروشیمی کازرون رو هم دقیقا بعد از اطلاع رسانی که در کانال انجام شد شنبه همون هفته ای که آغاز معاملاتش بود بستن و اجازه خرید و فروش رو ناظر بازار نداد✅

علی #برکت الله ❤️✌️🏻

🔮 @nosteradamuss

نمایش بیشتر

آموزش کازرو
Bours Trading technical.j@bours_trader_sanaei
امتیاز:413
دنبال کننده:1.5K
Bours Trading technical.j

#کازرو.

حد ضرر:665

قیمت فعلی:756

اهداف:946-1100-1400

99.05.04

https://t.me/bours_trader_sanaei

نمایش بیشتر

نظر ات کاربران سهمتو در مورد نماد
#کازرو

%
%
نظر شما چیست؟

آخرین معامله

پایانی امروز

پایانی دیروز

تغییر حقوقی به حقیقی

ﺣﺠﻢ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ
ﺍﺭﺯﺵ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ
ﺍﺭﺯﺵ ﺑﺎﺯﺍﺭ

P/E

0
ﻭﺿﻌﯿﺖ
ممنوع-متوقف
به زودی

شرکت های همگروه

نماد
آخرین
پایانی
ارزش بازار
حجم
نمودار
کانالی برای نمایش وجود ندارد