فیلتر
مشاهده این بخش
مخصوص کاربران ویژه می باشد
آموزش غزر
امتیاز:0
دنبال کننده:9K

✍ حقوقی در سهم ارزنده‌ی #غزر تا اینجا ۷۵۵ هزار سهم خریداری کرده است. به نظر می‌رسد قصد جمع کردن صف را داشته باشد. باید دید این اتفاق همین امروز می‌افتد یا نه. سهم‌های غذایی بورس تهران فعلا در آب‌نمک خوابانیده شده‌اند و بالاخره بازی خود را خیلی محکم و پرشور آغاز خواهند کرد. مگر نه این است که مواد غذایی بیشترین تورم را هرساله به خود دیده و می‌بیند؟ امسال قیمت‌های جهانی مواد غذایی هم به دلیل کرونا بسیار بالا رفته است و همین آتیه سهم‌های غذایی را که مصرف و تقاضای بالای داخلی دارند، به شدت تضمین می‌کند.

@tafakorjanbi1398

آموزش غزر
امتیاز:0
دنبال کننده:9K

✍ بی‌رمق‌ترین سهم تاکیدی #تفکر_جانبی، سهم #غپاک بود که زیان انباشته هم داشت. همین سهم اما امروز بالاخره به قله‌ی قیمتی قبل بازگشت. آن‌هم با وساطت شرکت‌های حقوقی بنیاد مستکبران (مستضعفان)! #غپاک در برابر #غنوش، #غدشت، #غزر، #پیزد، #ساوه، #ساربیا، #آریا، #بوعلی و #زقیام هیچ حرفی برای گفتن نداشت. از همین‌جا می‌توان به آینده‌ی سهام یادشده امیدوار بود.

@tafakorjanbi1398

آموزش غزر
امتیاز:0
دنبال کننده:9K

✍ سهم فوق‌العاده ارزنده‌ی #غدشت بالاخره بازی خود را پرقدرت آغاز کرد. امیدواریم #غنوش و #غزر نیز همین امروز با عقب‌نشینی سهام‌داران حقیقی از صف فروش رالی صعودی خود را کلید بزنند.

@tafakorjanbi1398

آموزش غزر
امتیاز:0
دنبال کننده:9K

📍مهم 👇

✍ هرگز وارد سهمی که نمی‌شناسید، نشوید!

💢 اینجا کاری به روند #بازار نداریم. به رفتار دولت، به سنگ‌اندازی خصولتی‌ها، به بالا و پایین شدن نرخ دلار، به اخبار سیاسی روزمره، به برجام، به مذاکرات ایران و آمریکا و هزار کوفت و زهرمار دیگر. اینجا فقط سخن از یک چیز است؛ رفتار یک سهم و شناخت قبلی از آن.

💢 هرگز وارد سهمی که نمی‌شناسید، نشوید. چه، در غیر این صورت هم به خود و هم به دیگر سهام‌داران زیان می‌رسانید. #بازار سهام آن‌قدرها هم که برخی فکر می‌کنند، بچه‌بازی نیست. بی‌دروپیکر نیست. سهام‌داری هم می‌تواند یک تخصص یا حتی یک شغل باشد.

💢 پشت هر رفتاری، اعم از خرید و فروش، در #بازار سهام معنایی نهفته است. پشت هر واژه‌ای در این #بازار تحلیلی وجود دارد. قیمت آخرین معامله یک چیزی می‌گوید و قیمت پایانی یک سهم چیز دیگر. خرید حقوقی در یک بزنگاه معنایی دارد و در بزنگاهی دیگر، معنایی دیگر. همین‌طور فروش آن.

💢 #تابلوخوانی و توجه به فعل و انفعالات سهم، عدم و وجود تقاضا، رابطه با شاخص کل یا عدم رابطه با آن، #ضریب_بتا و ... همه حرفی برای گفتن دارند و چیزی را در حین معاملات به ما دیکته می‌کنند. قبل از هر چیز هم توجه به #ارزش ذاتی و بنیادی یک سهم است که اهمیت دارد و نه صف خرید و فروش آن.

💢 به عبارتی تا یک سهم ارزنده نباشد، نباید وارد آن شد. حتی اگر #مدیر شرکت به شما قولی داده باشد. یا فلان آدم مشهور آن را سیگنال کرده باشد. همه‌ی اطلاعات در مورد سهام در دسترس است. کافیست یک مطالعه‌ی صوری انجام بدهید و آن سهم را بشناسید. وقتی هم که شناختید و مطمئن شدید، دیگر هر روز برای آن یک تصمیم نگیرید.

💢 می‌خواهم مثالی بزنم. سهم #غنوش را همه‌ی فعالان #بازار می‌شناسند. این سهم در ۱۱ سال گذشته‌ پربازده‌ترین سهم بورس تهران بوده است. بازده #غنوش آن‌قدر بالا بود که هر کس می‌خواست سهمی حبابی مثال بزند، اسم این سهم را می‌آورد.

💢 در چند ماه گذشته، #غنوش از پیش‌روی بیشتر بازایستاد و اجازه داد تا حباب قیمتی آن خالی شود. P/e سهم در این چند ماه از متوسط #بازار پایین‌تر آمده و نسبت به بسیاری از سهم‌های گروه غذایی نیز پایین‌تر نشسته است. این یعنی #غنوش دیگر مطلقا حبابی نیست و به شدت ارزنده شده است.

💢 در روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ یک حقوقی تازه‌نفس به تابلوی سهام‌داران درصدی #غنوش اضافه شد. یک حقوقی که ۱۳ میلیون سهم #غنوش را ظرف چند روز و در قیمت بالای تابلو خریداری کرد و به عبارتی رنج مثبت کشید. حقوقی یادشده می‌توانست همین خرید را به شکل تدریجی و در صفر تابلو بخرد. اما این کار را نکرد تا ارزندگی سهم را به رخ بکشد.

💢 متاسفانه اما، یک عده آدم ظاهربین و بی‌تجربه‌ و تازه‌وارد به جای اینکه رفتار مثبت حقوقی را پاس بدارند و پیام آن را درست دریافت کنند، مثل #زامبی‌ها توی صف فروش رفتند و هر روز هم تعدادشان بیشتر شد. کسانی که #غنوش را می‌شناسند و با حقوقی آن آشنا هستند، می‌دانند که این سهم غافلگیر می‌کند و وقتی روی دور صعودی بیفتد، چیزی جلودارش نیست.

💢 همین خرید حقوقی #غنوش را، چند روزی در سهم #غزر شاهد بودیم. حقوقی این سهم نیز در چند نوبت بیش از ۳۰ میلیون سهم را در قیمت بالای تابلو و با رِنج مثبت خریداری کرد. متاسفانه در مورد #غزر هم تازه‌واردها پیام حقوقی را نگرفتند و زامبی‌وار رفتار کردند‌. البته فرق #غزر و یا سهم‌های فوق‌العاده ارزنده‌ای چون #پیزد و #ساوه با #غنوش این است که عرضه اولیه بوده‌اند و فروشندگان جزئی دارند و نمی‌توان پیام ارزندگی آن‌ها را به همه منتقل کرد. در مورد #غنوش اما، این سهم سال‌هاست که امتحان خود را پس داده است. امیدواریم از فردا شاهد صف فروش بی‌معنی این سهم‌ها نباشیم تا حرکت خود را آغاز کنند.

@tafakorjanbi1398

آموزش غزر
آخرین تحلیل@AkharinTahlil1
امتیاز:309
دنبال کننده:10.9K
آخرین تحلیل

#غزر ➕دنبال کردن نماد

‌‌‌‏✍️ خرید روی قیمت 26400

78.6 فیبو

روی ناحیه حمایتی استاتیک و داینامیک

✴️ تحلیل‌گر : #Mr_Asadifar

📅 ۱۴۰۰/۱/۱۱ - ۱۲:۲۰

📊@AkharinTahlil1

نمادآخرینپایانیحجمارزش