فیلتر
مشاهده این بخش
مخصوص کاربران ویژه می باشد
آموزش وپست
امتیاز:0
دنبال کننده:2.9K
کلاغهای بازار سرمایه

#ورود_و_خروج_پول #ورود_پول_حقوقی

#وتجارت #شپنا #وبملت #وبصادر #فملی #دماوند #خودرو #شتران #برکت #وپارس #شبندر #تاپیکو #فارس #فولاد #جم #شستا #کاوه #سیتا #فخوز #وپست

بیشترین ورود پول حقوقی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ تا ساعت ۱۳:۰۰

@bcrows

آموزش وپست
امتیاز:273
دنبال کننده:17.8K
آموزش وپست
سیگنال برتر@ChanelVIP1354
امتیاز:228
دنبال کننده:121.8K

بانکی ها نیز از سبزی #بازار بی بهره نیستند، #وبملت #وپاسار #ونوین #وملل #سامان #وپارس متعادل و مثبت هستند ، #وبصادر و #وتجارت هم متعادل و منفی آماده افزایش تقاضا و ورود به محدوده مثبت معاملات ، #وآیند #سمایه #وپست #وسینا از فشار فروش بیشتری در این گروه برخوردار هستند.

@ChanelVIP1354

آموزش وپست
سیگنال برتر@ChanelVIP1354
امتیاز:228
دنبال کننده:121.8K

#وبملت #ونوین #وپاسار #وشهر مثبت های گروه بانک هستند ، #وتجارت #وبصادر #سامان #وسینا #وپارس متعادل و منفی هستند ، #وپست #وگردش #سمایه #وآیند هم امروز فشار فروش نسبتا بیشتری را احساس میکنند

@ChanelVIP1354

آموزش وپست
امتیاز:443
دنبال کننده:9.8K

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ : #وپست 🏆🏆🏆

تبریک به همه سهامداران #وپست❤ و تشکر از مدیران و کارکنان بانک 🙏 بابت عملکرد فوق العاده مجموعه در سال ۹۹ (گزارش عملکرد اسفند ۹۹ غوغا کرده)

چند ماه پیش ، پیش بینی سود ۳۰۰ تا ۳۵۰ تومانی برای سال ۹۹ وپست را داشتم که به لطف خدا صورت خواهد پذیرفت.(این سود کاملا از محل عملیات بانکی است نه بمانند بعضی از بانکهای دیگر از فروش زیر مجموعه 😉(

سود سال۱۴۰۰ را هم فعلا ۷۰۰ تومان فرض کنیم راه دوری نمیره 😍😍😍.

------------------------

حالا یکسری نکات دلچسب و تکمیلی عرض کنم :

۱- در گزارشات ۳ ماهه پاییز ۹۹ حواستان باشد افزایش کارمزدهای بانکی فقط در ماه اخر که اذر باشد اجرا شد. ولی در ۳ ماهه چهارم یا همان فصل زمستان ، این افزایش نرخ کارمزد بانکی در هر ۳ ماه اعمال شده است. البته بگوییم ۴ ماه چرا که خود اسفند ماه طبق سنت همیشگی تبادلات و امور بانکی حدود دو برابر ماههای دیگر سال صورت میگیرد. پس سودسازی بانک از این محل خیلی بیشتر خواهد بود به نسبت فصل پاییز.

۲- در این تراز ۱۳۰ میلیارد تومانی مثبتی که در اسفند ۹۹ توسط #وپست اعلام شده است حواستان باشد به علت ضعفی که در فرم گزارشات عملکرد گروه بانکی وجود دارد (که امیدوارم سازمان بورس آنرا اصلاح کند) سود تسهیلات بین بانکی و اوراق مشارکت و خزانه که در حدود ۳ تا ۳.۵ هزار میلیارد تومان است آورده نشده است که این سود ماهانه در حدود ۵۰ میلیارد تومان میباشد. پس میتوانیم بگوییم تراز مثبت #وپست در فقط خود اسفند ماه چیزی در حدود ۱۸۰ میلیارد تومان است و بهتر است بگوییم که #وپست با سرمایه ۳۲۳ میلیارد تومانی در اسفند ماه دارای تراز مثبت ۵۵٪ درصد سرمایه بانک است.😍😍😍(به عبارتی در اسفند ماه به اندازه نصف سرمایه خود سود ساخته است)

✴برای اینکه به عملکرد فوق العاده آن پی ببرید بهتر از یک مقایسه ساده انجام دهیم به عنوان مثال با بانکهای خوب پاسارگاد و ملت👇.

اگر بانک پاسارگاد در اسفند ۹۹ تراز مثبت ۳۶۰۰ میلیارد تومانی بسازد با عملکرد اسفند ماه پست بانک معادل میشود.

یا مثلا اگر بانک ملت در اسفند ۹۹ تراز مثبت ۱۱.۳ هزار میلیارد تومانی بسازد با عملکرد اسفند ماه پست بانک معادل میشود.

✳حال یک نکته دیگر : در دو مثال قبل کل تراز مثبت یا سود ساخته شده توسط آن دو بانک(ملت و پاسارگاد) دراسفند ماه ۹۹ ، سهم بانک نمیشود و بخشی از ان سود متعلق به #سپرده گذاران است. ولیکن در پست بانک به دلایلی (که توضیحش در اینجا ممکن است باعث پیچیده شدن مطلب گردد) این سود کاملا متعلق به #وپست است.

با آرامش و بدور از هیجانات روزانه بورس ، پله به پله منتظر #وپست بالای ۵۰۰۰ تومان ، ۷۰۰۰ تومان و ده هزار تومان هستیم.😎😎😎

پ.ن : بدون تحلیل نه سهمی بخرید و نه بفروشید.🌼🌼🌼

(از بورس و گروه بانکی غافل نشوید ،در آینده یک مطلب در این مورد خواهم نوشت )

نمادآخرینپایانیحجمارزش