آموزش bours_ba_maram
رتبه:113
دنبال کننده:317

#ودی

شرکت: بیمه دی

گروه: صنعت بیمه

تعداد سهم 2.5B

حجم مبنا 2.666M

محل کسب سود: ۱- سود عملیاتی ناشی از فعالیتهای بیمه ای

۲- سود شرکت سرمایه گڋاری دستاورد دی که مالکیت ۱۰۰ درصدی آن برای بیمه دی می باشد.

کمترین قیمت سهم در یکسال گذشته: ۲۱۷۶ رسال

بیشترین قیمت سهم در یکسال گذشته: ۳۰۳۵۸ ریال

شرکت بیمه دی که از مهر ماه به بازار اول فرابورس منتقل گردید، در یکسال اخیر تحرکات خوبی در حوزه فعالیتهای بیمه ای و سرمایه گڋاری داشته که منجر به رشد چشم گیر سود شرکت گردیده است. شرکت مڋکور قراردادهای درمانی زیادی با بنیاد شهید داشته و دارد.

بر اساس اطلاعات و افشاهای شرکت در سامانه کدال وضعیت سود آوری شرکت تا پایان دوره ۶ ماه سال مالی ۱۳۹۹ به شرح ذیل می باشد.

- شناسایی سود عملیاتی ۹۴۸ ریال بر اساس گزارشات ۳ ماهه منتهی به ۹۹/۰۳/۳۱ که نسبت به مدت مشابه سال قبل، سود عملیاتی آن ۶ برابر شده است. دقت کنید سود عملیاتی فاکتور مهم در سرمایه گذاری روی سهام به لحاظ تکرار پڋیری می باشد. باید منتظر گزارش،۶ ماهه سهم ماند تا متوجه سود عملیاتی سهم طی،۶ ماه سال ۹۹ شویم. با توجه به وۻعیت شرکت انتڟار شناسایی سود عملیاتی ۳۰۰۰ ریالی تا پایان سال مالی دور از ذهن نیست.

-بر اساس افشای اطلاعات خرداد ماه از محل فروش ۱۰ میلیون ورقه اسناد خزانه دولتی مبلغ ۳۹۰ میلیارد ریال سود شناسایی کرده که به ازای هر سهم ۱۵۶ ریال می باشد.

- براساس افشای اطلاعات مرداد ماه، از محل سود مشارکت بیمه گران اتکایی در خصوص قرارداد درمان گروه بنیاد شهید از سال ۹۷ تا کنون، مبلغ ۵۶۶۵ میلیارد ریال سود شناسایی کرده که به ازای هر سهم ۲۲۶۶ ریال می باشد و در گزارشات ۶ ماهه سهم اثراتش دیده خواهد شد.

- بر اساس افشای اواخر شهریور ماه، مبلغ ۱۲۰۰۰ میلیارد ریال از مطالبات شرکت از بنیاد شهید به صورت اسناد خزانه #پرداخت می گردد.که جز حقوق صاحبان سهام و دارایی های سهم محسوب می گردد و اثر آن در ترازنامه مشهود می گردد.

- شرکت بیمه دی مالکیت ۱۰۰ درصدی شرکت سرمایه گذاری دستاورد را داشته که در فعالیت ۶ ماه اول سال مالی جدید موفق به شناسایی سود ۱۲۰۰ ریالی به ازای هر سهم بیمه دی گردیده است که اثر آن در گزارش نهایی ۱۲ ماهه بیمه دی مشهود می گردد.

بر اساس اطلاعات بالا که سعی شد مبسوط بیان گردد که خوانندگان بتوانند به سامانه کدال مراجعه و در خصوص صحت آنها تحقیق کنند، مشخص گردید با توجه به گزارش سه ماهه سهم،پتانسیل شناسایی سود عملیاتی ۳۰۰۰ ریال برای سهم وجود دارد که با آمدن گزارش ۶ ماهه بهتر میخوان این تخمین را در نظر گرفت. همچنین تا کنون از محل فروش اسناد خزانه و سود مشارکت بیمه اتکایی قراردادهای سالهای قبل مبلغ ۲۴۰۰ ریال به ازای هر سهم سود شناسایی کرده که در گزارش ۶ ماهه مشهود می گردد. لذا انتظار سود تلفیقی ۴۰۰۰ ریالی در گزارش ۶ ماهه بسیار محتمل است. دقت کنید سود تلفیقی نه عملیاتی. حال با توجه به سود گروه سرمایه گذاری دستاورد که مالکیت ۱۰۰ درصدی آن برای بیمه دی می باشد، تا پایلن سال مالی جدید انتڟار شناسایی حداقل ۸۰۰۰ ریال سود به ازای هر سهم کاملا منطقی است.

با توجه به قیمت فعلی هر سهم ۱۸۷۰۰ ریال به نظر می رسد موقعیت مناسب و جذابی برای خرید دارا می باشد. مهمتر از پتانسیلهای سود سازی فعلی، پیش بینی سود عملیاتی ۳۰۰۰ ریالی این سهم می باشد که نسبت به قیمت فعلی سهم بسیار جذاب می باشد.

همچنین بر اساس افشای اطلاعات اخیر شرکت به منظور بهبود ساختار مالی، برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی، مطالبات سهامداران و مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت را به تصویب هیات مدیره رسانده است و مراحل کارشناسی آن در دست انجام است.

با توجه به موارد بالا و سود انباشته ۷۰۰ ریالی به ازای هر سهم، و مبلغ سود شناسایی شده زیاد امسال، پیش بینی افزایش سرمایه تلفیقی بالای ۸۰۰ درصد از سهم دور از ذهن نمی باشد.

تحلیل تکنیکال:

سهم در حال حرکت درموج ۴ خود می باشد که نه تنها خیلی طولانی شده بلکه مقدار اصلاحش به حدی بوده که موج ۴ غیر استانداردی و احتمال رسیدن به قله قبلی رو کاهش داده است . فعلا زیر ابر ایچیموکو هست و کلا فضای مناسبی برا ورود ندارد. محدوده مقاومتی مهم پیش روی سهم ۲۳۰۰۰ تا ۲۳۵۰۰ ریال می باشد که در صورت شکست و تثبیت می تواند آغاز روند صعودی سهم باشد.

نتبجه: با توجه به وضعیت بنیادی خوب سهم سرمایه گذاری در آن با دید حداقل ۶ ماهه را مناسب می دانیم. با توجه به حجم بالای معاملات سهم در روز چهارشنبه ۹۹/۰۷/۰۹ که بالای ۲۲ میلیون سهم معامله گردید،به نظر می رسد به زودی باید شاهد پایان اصلاح سهم پس از افت ۴۰ درصدی بود. لذا با توجه به وضعیت تکنیکال سهم ورود پله ای به سهم توصیه می گردد. البته انتطار دارم با آمدن گزارش،۶ ماهه به لحاط شناسایی سود بالا تحرکات مثبت در سهن أغاز و روند سهم به کلی تغییر یابد. گزارشات ۶ ماهه سهام از اواخر مهر

نمایش بیشتر

سامانه هوشمند سهمتو پیام‌های تمام کانال‌های بورسی تلگرام را جمع‌آوری می‌کند و با استفاده از هوش مصنوعی سیگنال‌های خرید و فروش هر کانال شناسایی و بازدهی سبد سهامی معرفی شده توسط هر کانال را محاسبه می‌کند و بر اساس پارامترهایی مثل بازدهی ماهانه سبد پیشنهادی کانال، قدرت تحلیلگر و میزان ریسکی که تحلیلگر برای سیگنال‌های خود ارائه می‌کند، آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. سهم‌های معرفی شده توسط سهمتو معمولا در کوتاه مدت سود مناسبی را به سرمایه‌گذار می‌رساند اما سهمتو هیچگونه مسئولیتی درمورد نماد های معرفی شده ندارد چرا که این سهم‌ها بر اساس اطلاعات برامده از شبکه اجتماعی معرفی می‌شود و سهمتو هیچ داده‌ای به محتوای شبکه اجتماعی اضافه یا کم نمی‌کند. سهمتو بر اساس مشخصات هر نماد از قبیل جذابیت خرید و فروش، ریسک سرمایه گذاری و شاخص ترس و طمع و پارامترهای دیگر مانند: تازگی سیگنال‌ها و اعتبار کانال‌ها که همگی براساس محتوای پیام های منتشر شده در کانال‌های بورسی هستند، بهترین نمادها را در صفحه سیگنال معرفی می‌کند.


نصب سریع اپلیکیشن:

خرید اشتراک
 • افزونه سهمتو
  افزونه سهمتو افزونه سهمتو ابزاری رایگان است که بر روی مرورگر کروم نصب می شود و اطلاعات جذابی برای تحلیل سهام بر اساس اطلاعات شبکه‌ اجتماعی می دهد. برای دریافت رایگان افزونه سهمتو میتوانید به اینجا مراجعه کنید:
  چرا باید افزونه سهمتو را نصب کنید؟ صرفه جویی در زمان تحلیل تلگرام در یک نگاه تکمیل سایت های بورسی
  بیشتر بخوانید:
  افزونه بورسی سهمتو: کل تلگرام در یک نگاه
  با افزونه بورس سهمتو، سه بعدی تحلیل کن!
 • سوالات متداول

  سایت سهمتو اطلاعات کانال های شبکه اجتماعی مانند تلگرام را جمع آوری می کند و بر اساس سیگنال های خرید و فروشی که هر تریدر برای سهام بورسی مانند:شستا وخودرو وخساپا وفملی وشبندر وشپنا و ارزهای دیجیتال مانندبیت کوین ,اتریوم ,کاردانو ,شیبا، و... صادر میکند، آنها را رتبه بندی میکند.

  1- بیت کوین چیست؟

  بیت کوین (bitcoin) پول مجازی بر پایه بلاچین است که به پادشاه ارزهای دیجیتال هم معروف است. بیت کوین (BTC) تاریخچه دور و درازی دارد که می توانید در (این بخش ) بخوانید.

  2- قیمت روز بیت کوین چقدر است؟

  در حال حاضر قیمت هر بیت کوین به تتر (tether) و تومان را می توانید از صفحه اختصاصی سهمتو بیت کوین مطلع شوید.

  3- شاخص ترس و طمع بیت کوین امروز چیست و در چه حالتی قرار دارد؟

  شاخص ترس و طمع بیت کوین به شما کمک می کند برای معامله بهتر تصمیم گیری کنید و مقدار را می توانید از صفحه اختصاصی سهمتو بیت کوین مطلع شوید.

  4- سود روزانه بیت کوین چیست و چقدر می باشد؟

  درصد تغییرات قیمت لحظه ای بیت کوین نسبت به دیروز را سود روزانه می گویند که می توانید سود روزانه را از صفحه اختصاصی سهمتو مطلع شوید.

  5- بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چه ارز دیجیتالی است؟

  در صفحه سیگنال ها در سهمتو می‌توانید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری را مشاهده کنید.

  6- بهترین تریدر ارز دیجیتال کیست؟ و چه عملکردی دارد؟

  در صفحه برترین تریدرها در سهمتو می‌توانید بهترین تریدر ارز دیجیتال را شناسایی کنید و در صفحه اختصاصی آن عملکرد تریدر نیز مشخص است.

  7- اخبار فوری ارزهای دیجیتال را چگونه پیدا کنیم؟

  در صفحه هر ارز دیجیتال مانندبیت کوین ,اتریوم ،کاردانو ، سولاناشیبا... می‌توانید به سرعت تمام اخبار مرتبط با هر ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

  8-چگونه در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

  برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می توانید با استفاده روش غیر مستقیمکپی ترید کارخودتون را شروع کنید و اولین بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگه‌ای را با کمک تریدرهای حرفه ای بخرید.

  9- برای خرید بیت کوین از کجا شروع کنیم؟

  برای خرید اولین بیت کوین خود باید در یکی از صرافی های ایرانی و خارجیثبت نام کنید و از آنجا اولین بیت کوین خود را بخرید. همچنین شما در بخش سهام بورسی سهمتو می توانید: سیگنال خرید و تحلیل شستا،سیگنال خرید و تحلیل شپنا، سیگنال خرید و تحلیل شبندر، سیگنال خرید و تحلیل ذوب، سیگنال خرید و تحلیل لپارس، سیگنال خرید و تحلیل انرژی 3، سیگنال خرید و تحلیل خودرو، سیگنال خرید و تحلیل خساپا و سهم های دیگر مثل خبهمن، فمراد، شتران، غدام، خگستر را ببینید.

  10- افزونه بورس سهمتو چیست؟

  برای خرید اولین بیت کوین خود باید در یکی از صرافی های ایرانی و خارجیافزونه سهمتو ابزاری رایگان است که بر روی مرورگر کروم نصب می شود و اطلاعات جذابی برای تحلیل سهام بر اساس اطلاعات شبکه‌ اجتماعی می دهد. و می توانید از این لینک به راحتی نصب کنید: +لینک

  11 - چرا باید سهمتو را نصب کنید؟

  1. صرفه جویی در زمان 2. تحلیل تلگرام در یک نگاه 3. تکمیل سایت های بورسی(اطلاعات بیشتر)

  12. قابلیت‌های افزونه سهمتو چیست؟

  • مشاهده امتیاز خرید و فروش هر سهم در شبکه اجتماعی
  • مشاهده فیلتر خرید و فروش بر اساس اطلاعات شبکه اجتماعی
  • مشاهده تعداد کل سیگنالهای ارائه شده سهام
  • مشاهده تعداد سیگنال خرید سهام
  • مشاهده تعداد سیگنال فروش سهام
  اطلاعات بیشتر

  سوالات متداول
 • قوانین
  سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی
  سهمتو به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
  توافقنامه استفاده از سهمتو:
  این توافقنامه شامل قوانین و مقرراتی است که میان سهمتو و کاربران آن وجود دارد. رعایت این قوانین برای فعالیت در سهمتو الزامی است و ثبت نام در سایت به منزله پذیرش مفاد این توافقنامه است.
  فعالیت سایت سهمتو در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی است و انجام هر گونه فعالیتی که بر اساس فهرست کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تخلف محسوب شود، ممنوع است.
  نام و نام خانوادگی اعلام شده حین ثبت نام، به عنوان شناسه پروفایل کاربر ثبت میشود. لذا کاربران باید از نام و نام خانوادگی صحیح و متعارف استفاده کنند.
  کاربران موظف هستند هنگام ثبت نام، شماره تماس و آدرس پست الکترونیک معتبر اعلام نمایند تا برای اطلاع رسانی های سایت با مشکل مواجه نشوند.
  امکان تغییر شماره تماس ثبت شده هنگام ثبت نام، برای کاربران وجود ندارد.
  هر شماره تماس و آدرس پست الکترونیک، تنها یک مرتبه امکان ثبت نام در سهمتو را دارد.
  سهمتو هیچ گونه فعالیتی در زمینه سیگنال دهی یا تبلیغ سهام و شرکتهای مختلف انجام نمیدهد و تنها سیگنالهای ارائه شده در شبکه های اجتماعی را منتشر و ارزیابی میکند.
  سهمتو هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت و کیفیت تحلیلها و سیگنالهای اعلام شده در شبکه های اجتماعی ندارد.
  آمار و تحلیلهای ارائه شده در سهمتو نباید مبنای خرید و فروش سهام توسط کاربران قرار بگیرد. عواقب خرید و فروش بر اساس آمار ارائه شده توسط سهمتو، کاملا بر عهده کاربران است و سهمتو هیچ گونه مسئولیتی در قبال زیان احتمالی کاربران نمیپذیرد.
  کلیه حقوق مادی و معنوی سایت، انحصارا متعلق به سهمتو است. هرگونه تقلید، کپی برداری و یا استفاده از تمام یا بخشی از عنوان و طراحی سایت، لوگو، محتوا و هر گونه سوء استفاده از نام و محتوای منتشر شده توسط سهمتو، غیر قانونی است.‎
  اختیار هرگونه طراحی مجدد، ادغام یا توقف ارائه خدمات در هر زمان و به هر علتی برای مجموعه سهمتو محفوظ است. بنابراین مسئولیتی بابت زیان احتمالی کاربران، متوجه سهمتو نمی‌شود.
  سهمتو این حق را برای خود محفوظ میداند که تمامی بند های قوانین و مقررات را متناسب با نظر خود ویرایش کند.
  قوه قهریه: تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، مجموعه بورس ترند هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
  قوانین
 • درباره ما
  سهمتو برای سرمایه گذاران در بورس :
  افراد برای سرمایه گذاری در بورس یا وقت کافی برای جمع آوری اطلاعات ندارند یا دانش کافی جهت تحلیل بورس را ندارند.
  سهمتو برای تریدرها در بورس :
  تریدرها برای سود کردن بیشتر نیاز دارند همه اطلاعات بازار را به موقع داشته باشند ولی قادر دنبال کردن همه کانال ها نیستند و معیاری برای سنجش کانال ها هم ندارند.
  سهمتو کمک میکند تا هر آنچه نیاز است از اطلاعات بورسی و شبکه اجتماعی برای انتخاب سهم خوب، خرید و فروش و زمان خوب معامله را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
  شما میتوانید سیگنال های سهمتو را در صفحه سیگنال ها مشاهده کنید
  همچنین میتوانید نمادهای خود را به دیده بان اضافه کنید تا همیشه از آخرین خبر های مربوط به آن ها باخبر شوید
  تیم سهمتو از هسته های زیر تشکیل شده است:
  تیم متخصصان بازار سرمایه
  تیم هوش مصنوعی
  تیم نرم افزار
  تیم توسعه کسب و کار
  برای همکاری با سهمتو رزومه خود را به ما ایمیل کنید.
  درباره ما


 • کپی ترید؛ سرمایه گذاری آسان در بازار ارز دیجیتال
  خودت وقت نمیکنی ترید بزنی؟
  با سامانه کپی ترید سهمتو بذار یه حرفه ای بجات ترید کنه سامانه کپی ترید سهمتو در هر لحظه به صورت خودکار تمامی معاملات معامله‌ گران با تجربه بازار ارز دیجیتال را برای شما کپی خواهد کرد. پس از مدیریت پرتفوی خود توسط افراد حرفه ای مطمئن باشید و به صورت خودکار سود کنید برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید:
  1. پرداخت کارمزد بعد از تسویه و از روی سود و کارمزد صفر سهمتو در صورت سودآوری کمتر از بانک
  2. سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال بدون دانش و وقت و ثبت نام و تسویه آنلاین دارایی بدون مراجعه حضوری
  3. امکان مقایسه بهترین تریدر بر اساس سود و سوابق معامله و کپی شدن معاملات حرفه‌ای‌ها در کمتر از ثانیه برای کپی‌کنندگان
  مطالعه بیشتر:
  چطور با کپی ترید بیشتر سود کنیم؟
  روش های آسان سرمایه گذاری سودآور و بدون دردسر
  8 تمایز کلیدی بازار بورس و ارزهای دیجیتال
 • داده های شبکه اجتماعی را نیز به تحلیل خود اضافه کنید
  برای پیگیری اخبار و تحلیل‌های مربوطه چه جایی بهتر از تلگرام!
  اما از یک طرف تعداد کانال‌های بورسی تلگرام آنقدر زیاد هست که شما برای جا نماندن از اخبار و تحلیل‌ها باید به عضویت تعداد بسیار زیادی کانال و گروه در آیید. شما نمیتوانید تمام در تمام کانال‌های بورسی عضو شوید و هزاران پیام را مطالعه کنید تا خبری از سهم‌تان بدست بیاورید. از سوی دیگر برای مطالعه این پیام‌ها در زمان بازار باید از سایت بورس خارج شوید و در تلگرام به مطالعه این اخبار و اطلاعات بپردازید. افزونه سهمتو هر دوم مشکل شما حل کرده است و کاری که شما می‌خواستید انجام دهید را افزونه سهمتو انجام داده البته به شکلی مدرن‌تر! حتما الان این سوال برای شما پیش اومد که افزونه سهمتو چیست و چطور کار می‌کند؟