کانال فرمانده کریپتو

@crypto0commander

سیگنالی رمز ارز

نوع کانال

سیگنالی رمز ارز

رتبه تریدر

بر اساس بازدهی ماهانه

عملکرد تریدر

بازدهی
هفتگی

0.0%

بازدهی
ماهانه

0%

بازدهی
سه ماهه

0.0%

افت سرمایه

0.0%

قدرت تحلیل

0.0%

ریسک

0.0%

عملکرد تریدر را به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران سهمتو

نظرات کاربران سهمتو در مورد تریدر
@ کانال فرمانده کریپتو

0%
0%
نظر شما چیست؟

عملکرد تریدر

تعداد اعضای کانال تلگرام

42.2K

میانگین بازدید روزانه

61.4K

میانگین تعداد سیگنال روزانه

9

متوسط

قوی

ضعیف

میزان اشتیاق کاربران به تحلیل‌های تریدر

نحوه محاسبه :

میانگین بازدید روزانه

تعداد اعضای کانال تلگرام

سیگنال تریدرها

فیلتر
بزودی
آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K
2345122

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K
2344356

😁😎

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K

‏تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات تهران روز سه شنبه (۲۷ اردیبهشت) تعطیل شد

معاون استانداری تهران:

کمیته اضطرار آلودگی هوا لحظاتی قبل تشکیل جلسه داد و با توجه به شرایط بسیار ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی، کلیه مقاطع مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها در روز سه شنبه ۲۷ اریبهشت تعطیل خواهند بود.

نمایش بیشتر

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K
2341880

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K
2341631

#میهن

✅ شارپ , 31% بالا اومد.

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K

▪️واردات #خودرو از پایه ۷ تا ۲۰ هزار دلار / همه افراد با اعلام منشاء ارز و تایید بانک مرکزی، می‌توانند #خودرو وارد کنند

حسینی #کیا، نایب رئیس کمیسیون صنایع گفته: برای تنظیم #بازار، واردات #خودرو به کشور با پایه ۷ تا ۲۰ هزار دلار صورت خواهد گرفت. آیین نامه واردات #خودرو در دولت در حال نهایی شدن است.

در صورت تصویب آیین نامه واردات #خودرو در دولت، همه افراد با اعلام منشاء ارز خود و تایید بانک مرکزی، می‌توانند اقدام به واردات #خودرو کنند.

رقابت پذیربودن، صادرات محوری و ارزان بودن قیمت #خودرو از نکات مهمی است که مجلس شورای اسلامی بر آن تاکید دارد و این موارد را به #خودروسازان نیز اعلام کرده است.

نمایش بیشتر

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K
2341528

✅#زفکا

▪️68% از زمان تحلیل حرکت کرد.

1200 مقاومت اول.

نمایش بیشتر

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K

✅ طرح جدیدو خط فقر

✍️ناصر نصیری

جمعیت کشور حدود ۸۵ میلیون و هر دهک ۸٫۵ میلیون نفر است. گفتند بجز دهک دهم، همه مشمول یارانه میشوند. یعنی ۷۶ میلیون نفر،

اما اعلام شد به ۷۲ میلیون نفر یارانه داده شد. هرچند افراد زیادی اظهار میکنند یارانه دریافت نکرده اند و درستی این عدد زیر سوال است اما با فرض درستی آن

(۳۰۰×۴۲ + ۳۰×۳۰۰)×۱۲=

۲۹۵۲۰۰ میلیارد تومان امسال سرجمع یارانه #پرداخت میشود.

سال گذشته ۱۱٫۱ میلیارد دلار برای واردات کالا با ارز ۴۲۰۰ اختصاص یافته و امسال باید ۱۸ میلیارد دلار می شد اما فرض کنیم ۱۵ میلیارد دلار.

اگر دلار آزاد را ۲۹۲۰۰ تومان فرض کنیم تفاوت هر دلار ۲۵ هزارتومان میشود

=۱۵×۲۵ میشود ۳۷۵ و

۳۷۵-۲۹۵= ۸۰

یعنی امسال ۸۰ هزار میلیارد تومان بصورت مستقیم از بابت این طرح از جیب مردم به حساب دولت میرود.

چند هزار تومان هم به ازای هر دلار بنا به تفاوت حاصل از قیمت آزاد دلار که پیش بینی میشود از ۳۵۰۰۰ تومان هم بالاتر رود با قبل از طرح به درآمد دولت اضافه میشود.

یارانه ای که قبلا در تعهد دولت بود و حذف شده را هم اضافه کنید. با توجه به اینکه اقتصاد ما بیشتر دولتی است اگر تورم را در محصولات و خدمات دیگر دولتی در نظر بگیریم رقم بسیار بزرگی میشود که هیچکدام در بودجه مورد بررسی مجلس در راس امور! مطرح نشد. که البته سالهاست بررسی بودجه در مجلس، معنی و مفهوم ندارد!

بعلت بالا رفتن هزینه تولید، کاهش تقاضا و انهدام ریال، نه تنها انتظار برای ایجاد طرح های مولد عبث است که تعطیلی کارخانه ها و صنایع بدهکار هم که قادر به باز #پرداخت تسهیلات ارزی نیستند امسال بیشتر از گذشته خواهد بود. و بر سیل بیکاران افزوده خواهد شد. یعنی دولت، کشور را اداره نمیکند بلکه با کاستن از #ارزش ریال هزینه هایش را تامین و مردم را روز به روز فقیرتر میکند.

اگر خط فقر را در دهه اخیر بررسی کنیم:

خط فقر از ۹۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۰ به ۱۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است.

در سال ۱۳۹۰ خط فقر ۹۵۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۱ خط فقر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۲ خط فقر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۳ خط فقر ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۴ خط فقر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۵ خط فقر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۶ خط فقر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۷ خط فقر ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۸ خط فقر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

در سال ۱۳۹۹ خط فقر ۱۰ میلیون تومان.

بر اساس اعلام بانک جهانی برای ۲۰۲۲ خط فقر در کشورهای پایین تر از متوسط $ ۳٫۲ و در کشورهای بالای متوسط $ ۵٫۵

یعنی اگر کشورمان را جزو کشورهای ضعیف در نظر بگیریم اینک خط فقر ۱۱٫۵ میلیون تومان و اگر جزو متوسط به بالا بگیریم خط فقر حدود ۲۰ میلیون تومان برای خانوار ۴ نفره میشود.

با این حساب در حال حاضر جمعیت زیادی از دهک دهم هم زیر خط فقر زندگی می کنند و با تورم موجود و سیر روال فعلی، قبل از اتمام سال ۱۴۰۱ خط فقر به حدود ۲۰ میلیون تومان برای یک خانوار ۴ نفره خواهد رسید.

یعنی هر ساله کسر بزرگی از جمعیت زیر خط فقر میروند. اینک بیش از ۹۰ درصد مردم ایران زیر خط فقر هستند. در واقع قشر متوسط جامعه کاملا از بین رفته است. اگر به قول آقای قالیباف ۴ درصد جامعه غنی باشند قشر متوسط کمتر از ۶ درصد است که آن هم بزودی با سقوط به پایین از بین میرود.

نمایش بیشتر

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K

#دلار سبزه ⛳️ فـردایی ⏳ 30,050 فروشنده

آموزش بورس
دنبال کننده:42.2K

اقتصاد بی‌رحم و رسواگر است!

در دوران حکومت محمدرضا شاه، هر یک از گروه‌های مخالف آن مدعی بودند که اگر خودشان به قدرت برسند چنان اقتصادی را #سامان می‌دهند که سرشار از عدالت و ثروت و وفور نعمت و ارزانی و #رفاه و راحتی و پیشرفت باشد.

خیلی‌ها هم باور کردند و یک جمله نپرسیدند: خب، چطوری؟ با کدام نظام اقتصادی؟

اقتصاد نهایتاً یا آزاد است یا دولتی یا مختلط. هر کدام هم مشکلات و گرفتاری‌ها و منتقدان سرسخت خود را دارد. برای همین هست که نوع بشر از ابتدای مدنیت خود تا کنون ذهنش درگیر بهترین نظام اقتصادی ممکن بوده و هنوز در این باره به هیچ اجماعی نرسیده است.

حالا که دولت آقای رئیسی درگیر آزادسازی قیمت برخی کالاها و تغییر نظام #پرداخت یارانه‌ها شده، به نظرم فرصت مناسبی پیش آمده است تا گروه‌های مختلف سیاسی از هر طیف و گرایشی، نظام اقتصادی مورد نظر خود را برای جامعه تبیین کنند تا مخاطبان آنها دچار سوءتفاهم نشوند.

گریز از این موضوع به نظرم برخورد ناصادقانه با جامعه است. پس هر گروهی که واقعاً صداقت دارد، لازم است برای مردم نظام اقتصادی مورد نظر خود را با شفافیت تمام تشریح کند. اینکه هر گروهی چنان چندپهلو سخن بگوید که گویی توأمان قصد جذب حامیان اقتصاد آزاد و دولتی و مختلط را دارد، بدبختانه از جنس فریب است.

به خلاف سیاست خوشبختانه اقتصاد عرصۀ شوخی و فریبکاری و دغل‌بازی نیست. اقتصاد با بی‌رحمی تمام، مدعیان را در ملأعام عریان می‌کند و تمام توانایی‌ها و ناتوانی‌ها را به نمایش می‌گذارد. پس هر فرد و گروهی در این زمینه اگر فراتر از توانایی و تخصص خود داد سخن دهد؛ بدون تردید رسوا خواهد شد مگر آنکه هرگز دستش به قدرت اجرایی نرسد!

#احمد_زیدآبادی

#محمد_رضا_شاه

#ابراهیم_رئیسی

#نظام_اقتصادی

#وفور_نعمت

نمایش بیشتر

سامانه هوشمند سهمتو پیام‌های تمام کانال‌های بورسی تلگرام را جمع‌آوری می‌کند و با استفاده از هوش مصنوعی سیگنال‌های خرید و فروش هر کانال شناسایی و بازدهی سبد سهامی معرفی شده توسط هر کانال را محاسبه می‌کند و بر اساس پارامترهایی مثل بازدهی ماهانه سبد پیشنهادی کانال، قدرت تحلیلگر و میزان ریسکی که تحلیلگر برای سیگنال‌های خود ارائه می‌کند، آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. سهم‌های معرفی شده توسط سهمتو معمولا در کوتاه مدت سود مناسبی را به سرمایه‌گذار می‌رساند اما سهمتو هیچگونه مسئولیتی درمورد نماد های معرفی شده ندارد چرا که این سهم‌ها بر اساس اطلاعات برامده از شبکه اجتماعی معرفی می‌شود و سهمتو هیچ داده‌ای به محتوای شبکه اجتماعی اضافه یا کم نمی‌کند. سهمتو بر اساس مشخصات هر نماد از قبیل جذابیت خرید و فروش، ریسک سرمایه گذاری و شاخص ترس و طمع و پارامترهای دیگر مانند: تازگی سیگنال‌ها و اعتبار کانال‌ها که همگی براساس محتوای پیام های منتشر شده در کانال‌های بورسی هستند، بهترین نمادها را در صفحه سیگنال معرفی می‌کند.


نصب سریع اپلیکیشن:

خرید اشتراک
 • افزونه سهمتو
  افزونه سهمتو افزونه سهمتو ابزاری رایگان است که بر روی مرورگر کروم نصب می شود و اطلاعات جذابی برای تحلیل سهام بر اساس اطلاعات شبکه‌ اجتماعی می دهد. برای دریافت رایگان افزونه سهمتو میتوانید به اینجا مراجعه کنید:
  چرا باید افزونه سهمتو را نصب کنید؟ صرفه جویی در زمان تحلیل تلگرام در یک نگاه تکمیل سایت های بورسی
  بیشتر بخوانید:
  افزونه بورسی سهمتو: کل تلگرام در یک نگاه
  با افزونه بورس سهمتو، سه بعدی تحلیل کن!
 • سوالات متداول

  سایت سهمتو اطلاعات کانال های شبکه اجتماعی مانند تلگرام را جمع آوری می کند و بر اساس سیگنال های خرید و فروشی که هر تریدر برای سهام بورسی مانند:شستا وخودرو وخساپا وفملی وشبندر وشپنا و ارزهای دیجیتال مانندبیت کوین ,اتریوم ,کاردانو ,شیبا، و... صادر میکند، آنها را رتبه بندی میکند.

  1- بیت کوین چیست؟

  بیت کوین (bitcoin) پول مجازی بر پایه بلاچین است که به پادشاه ارزهای دیجیتال هم معروف است. بیت کوین (BTC) تاریخچه دور و درازی دارد که می توانید در (این بخش ) بخوانید.

  2- قیمت روز بیت کوین چقدر است؟

  در حال حاضر قیمت هر بیت کوین به تتر (tether) و تومان را می توانید از صفحه اختصاصی سهمتو بیت کوین مطلع شوید.

  3- شاخص ترس و طمع بیت کوین امروز چیست و در چه حالتی قرار دارد؟

  شاخص ترس و طمع بیت کوین به شما کمک می کند برای معامله بهتر تصمیم گیری کنید و مقدار را می توانید از صفحه اختصاصی سهمتو بیت کوین مطلع شوید.

  4- سود روزانه بیت کوین چیست و چقدر می باشد؟

  درصد تغییرات قیمت لحظه ای بیت کوین نسبت به دیروز را سود روزانه می گویند که می توانید سود روزانه را از صفحه اختصاصی سهمتو مطلع شوید.

  5- بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چه ارز دیجیتالی است؟

  در صفحه سیگنال ها در سهمتو می‌توانید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری را مشاهده کنید.

  6- بهترین تریدر ارز دیجیتال کیست؟ و چه عملکردی دارد؟

  در صفحه برترین تریدرها در سهمتو می‌توانید بهترین تریدر ارز دیجیتال را شناسایی کنید و در صفحه اختصاصی آن عملکرد تریدر نیز مشخص است.

  7- اخبار فوری ارزهای دیجیتال را چگونه پیدا کنیم؟

  در صفحه هر ارز دیجیتال مانندبیت کوین ,اتریوم ،کاردانو ، سولاناشیبا... می‌توانید به سرعت تمام اخبار مرتبط با هر ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

  8-چگونه در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

  برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می توانید با استفاده روش غیر مستقیمکپی ترید کارخودتون را شروع کنید و اولین بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگه‌ای را با کمک تریدرهای حرفه ای بخرید.

  9- برای خرید بیت کوین از کجا شروع کنیم؟

  برای خرید اولین بیت کوین خود باید در یکی از صرافی های ایرانی و خارجیثبت نام کنید و از آنجا اولین بیت کوین خود را بخرید. همچنین شما در بخش سهام بورسی سهمتو می توانید: سیگنال خرید و تحلیل شستا،سیگنال خرید و تحلیل شپنا، سیگنال خرید و تحلیل شبندر، سیگنال خرید و تحلیل ذوب، سیگنال خرید و تحلیل لپارس، سیگنال خرید و تحلیل انرژی 3، سیگنال خرید و تحلیل خودرو، سیگنال خرید و تحلیل خساپا و سهم های دیگر مثل خبهمن، فمراد، شتران، غدام، خگستر را ببینید.

  10- افزونه بورس سهمتو چیست؟

  برای خرید اولین بیت کوین خود باید در یکی از صرافی های ایرانی و خارجیافزونه سهمتو ابزاری رایگان است که بر روی مرورگر کروم نصب می شود و اطلاعات جذابی برای تحلیل سهام بر اساس اطلاعات شبکه‌ اجتماعی می دهد. و می توانید از این لینک به راحتی نصب کنید: +لینک

  11 - چرا باید سهمتو را نصب کنید؟

  1. صرفه جویی در زمان 2. تحلیل تلگرام در یک نگاه 3. تکمیل سایت های بورسی(اطلاعات بیشتر)

  12. قابلیت‌های افزونه سهمتو چیست؟

  • مشاهده امتیاز خرید و فروش هر سهم در شبکه اجتماعی
  • مشاهده فیلتر خرید و فروش بر اساس اطلاعات شبکه اجتماعی
  • مشاهده تعداد کل سیگنالهای ارائه شده سهام
  • مشاهده تعداد سیگنال خرید سهام
  • مشاهده تعداد سیگنال فروش سهام
  اطلاعات بیشتر

  سوالات متداول
 • قوانین
  سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی
  سهمتو به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
  توافقنامه استفاده از سهمتو:
  این توافقنامه شامل قوانین و مقرراتی است که میان سهمتو و کاربران آن وجود دارد. رعایت این قوانین برای فعالیت در سهمتو الزامی است و ثبت نام در سایت به منزله پذیرش مفاد این توافقنامه است.
  فعالیت سایت سهمتو در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی است و انجام هر گونه فعالیتی که بر اساس فهرست کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تخلف محسوب شود، ممنوع است.
  نام و نام خانوادگی اعلام شده حین ثبت نام، به عنوان شناسه پروفایل کاربر ثبت میشود. لذا کاربران باید از نام و نام خانوادگی صحیح و متعارف استفاده کنند.
  کاربران موظف هستند هنگام ثبت نام، شماره تماس و آدرس پست الکترونیک معتبر اعلام نمایند تا برای اطلاع رسانی های سایت با مشکل مواجه نشوند.
  امکان تغییر شماره تماس ثبت شده هنگام ثبت نام، برای کاربران وجود ندارد.
  هر شماره تماس و آدرس پست الکترونیک، تنها یک مرتبه امکان ثبت نام در سهمتو را دارد.
  سهمتو هیچ گونه فعالیتی در زمینه سیگنال دهی یا تبلیغ سهام و شرکتهای مختلف انجام نمیدهد و تنها سیگنالهای ارائه شده در شبکه های اجتماعی را منتشر و ارزیابی میکند.
  سهمتو هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت و کیفیت تحلیلها و سیگنالهای اعلام شده در شبکه های اجتماعی ندارد.
  آمار و تحلیلهای ارائه شده در سهمتو نباید مبنای خرید و فروش سهام توسط کاربران قرار بگیرد. عواقب خرید و فروش بر اساس آمار ارائه شده توسط سهمتو، کاملا بر عهده کاربران است و سهمتو هیچ گونه مسئولیتی در قبال زیان احتمالی کاربران نمیپذیرد.
  کلیه حقوق مادی و معنوی سایت، انحصارا متعلق به سهمتو است. هرگونه تقلید، کپی برداری و یا استفاده از تمام یا بخشی از عنوان و طراحی سایت، لوگو، محتوا و هر گونه سوء استفاده از نام و محتوای منتشر شده توسط سهمتو، غیر قانونی است.‎
  اختیار هرگونه طراحی مجدد، ادغام یا توقف ارائه خدمات در هر زمان و به هر علتی برای مجموعه سهمتو محفوظ است. بنابراین مسئولیتی بابت زیان احتمالی کاربران، متوجه سهمتو نمی‌شود.
  سهمتو این حق را برای خود محفوظ میداند که تمامی بند های قوانین و مقررات را متناسب با نظر خود ویرایش کند.
  قوه قهریه: تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، مجموعه بورس ترند هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
  قوانین
 • درباره ما
  سهمتو برای سرمایه گذاران در بورس :
  افراد برای سرمایه گذاری در بورس یا وقت کافی برای جمع آوری اطلاعات ندارند یا دانش کافی جهت تحلیل بورس را ندارند.
  سهمتو برای تریدرها در بورس :
  تریدرها برای سود کردن بیشتر نیاز دارند همه اطلاعات بازار را به موقع داشته باشند ولی قادر دنبال کردن همه کانال ها نیستند و معیاری برای سنجش کانال ها هم ندارند.
  سهمتو کمک میکند تا هر آنچه نیاز است از اطلاعات بورسی و شبکه اجتماعی برای انتخاب سهم خوب، خرید و فروش و زمان خوب معامله را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
  شما میتوانید سیگنال های سهمتو را در صفحه سیگنال ها مشاهده کنید
  همچنین میتوانید نمادهای خود را به دیده بان اضافه کنید تا همیشه از آخرین خبر های مربوط به آن ها باخبر شوید
  تیم سهمتو از هسته های زیر تشکیل شده است:
  تیم متخصصان بازار سرمایه
  تیم هوش مصنوعی
  تیم نرم افزار
  تیم توسعه کسب و کار
  برای همکاری با سهمتو رزومه خود را به ما ایمیل کنید.
  درباره ما


 • کپی ترید؛ سرمایه گذاری آسان در بازار ارز دیجیتال
  خودت وقت نمیکنی ترید بزنی؟
  با سامانه کپی ترید سهمتو بذار یه حرفه ای بجات ترید کنه سامانه کپی ترید سهمتو در هر لحظه به صورت خودکار تمامی معاملات معامله‌ گران با تجربه بازار ارز دیجیتال را برای شما کپی خواهد کرد. پس از مدیریت پرتفوی خود توسط افراد حرفه ای مطمئن باشید و به صورت خودکار سود کنید برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید:
  1. پرداخت کارمزد بعد از تسویه و از روی سود و کارمزد صفر سهمتو در صورت سودآوری کمتر از بانک
  2. سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال بدون دانش و وقت و ثبت نام و تسویه آنلاین دارایی بدون مراجعه حضوری
  3. امکان مقایسه بهترین تریدر بر اساس سود و سوابق معامله و کپی شدن معاملات حرفه‌ای‌ها در کمتر از ثانیه برای کپی‌کنندگان
  مطالعه بیشتر:
  چطور با کپی ترید بیشتر سود کنیم؟
  روش های آسان سرمایه گذاری سودآور و بدون دردسر
  8 تمایز کلیدی بازار بورس و ارزهای دیجیتال
 • داده های شبکه اجتماعی را نیز به تحلیل خود اضافه کنید
  برای پیگیری اخبار و تحلیل‌های مربوطه چه جایی بهتر از تلگرام!
  اما از یک طرف تعداد کانال‌های بورسی تلگرام آنقدر زیاد هست که شما برای جا نماندن از اخبار و تحلیل‌ها باید به عضویت تعداد بسیار زیادی کانال و گروه در آیید. شما نمیتوانید تمام در تمام کانال‌های بورسی عضو شوید و هزاران پیام را مطالعه کنید تا خبری از سهم‌تان بدست بیاورید. از سوی دیگر برای مطالعه این پیام‌ها در زمان بازار باید از سایت بورس خارج شوید و در تلگرام به مطالعه این اخبار و اطلاعات بپردازید. افزونه سهمتو هر دوم مشکل شما حل کرده است و کاری که شما می‌خواستید انجام دهید را افزونه سهمتو انجام داده البته به شکلی مدرن‌تر! حتما الان این سوال برای شما پیش اومد که افزونه سهمتو چیست و چطور کار می‌کند؟